Sayılı Okey Oyna

admin     27-05-21     sayılı okey     Sayılı Okey Oyna     1497 Defa Okundu

sayılı okey oyna

content protection by dmca.com
Oy ver !

Sayılı okey oyna içinde bulunduğumuz teknoloji çağına rağmen eskimeyen Türk toplumu tarafından eskiden beri oynanan klasikleşmiş bir masa oyunu türüdür. Günümüzde internet sayesinde en eski olan alışkanlıklar bile dijital platformlara taşınıyor ve okey oyununu da bu şekilde sanal olarak oynama fırsatına sahip olduğumuz için oldukça şanslıyız. Tüm oyunlarda olduğu gibi sayılı okey oynamak için de bilmeniz gereken kurallar ve oynadıkça tecrübe etmeniz gereken stratejiler vardır. Stratejileri belirttiğimiz gibi oynadıkça tecrübe ile edinebilirsiniz fakat kuralları okuyup anladıktan sonra sayılı okey oyna oyununda usta olma yolunda karşınıza kimse çıkamaz. Okey oyununda toplam 106 tane olmak üzere taş bulunmaktadır. Ve taşları dizebilmek için istaka gerekmektedir, (neyse ki internet sayesinde oynanan sayılı mobil okey platformumuzda istaka, masa gibi gereken zahmetli araçlara ihtiyacınız yok). Sanal platformlarda masalar hazır olarak sizi beklemektedir ve tek tıkla eğlenceye dahil olabilirsiniz. Kurallara kısaca göz atacak olursak şöyledir: Taşlar oynayan kişilere 15’li olacak şekilde dağıtılır. Bir kişide ise fazladan bir taş bulunur ve o kişi ilk oyunu oynar ve taşını atar. Böylelikle taş sayısında bir değişiklik olmaz. Kişi isterse atılan taşı alıp elindeki taşları üçerli veya daha fazla sayılı perler yapabilir. Bu perlerde ise aynı renk olmak koşulu ile sıralı sayılar, farklı renk olmak koşulu ile aynı rakamlar kullanılır. Kuralları anlamak biraz karışık olsa da zamanla yapacağınız pratikle bu durumu uygulamalı olarak göreceğiniz için kolaylıkla aşabilirsiniz. Pratikleri ister bilgisayara karşı ister gerçek oyunculara karşı yapabilirsiniz. Sayılı okey kendi içinde 8 adet oyun türüne ayrılmaktadır bunlar: Okey (klasik okey), 101 Okey, 10 Taş Okey, Renkli Okey, Gin Okey, Rummy, Kalooki, Kansas olmak üzere sekiz çeşit sayılı okey oyna türü bulunmaktadır. Fakat internette oynanan platformlarda genellikle sadece üç türü oynanır. Bunlardan ilki klasik okey denilen düz okeydir. Klasik okey çoğunlukla oyuna yeni başlamış veya oyunu öğrenen kişilerin oynadığı okey türüdür. Bu okey türü her ne kadar eğlenceli olsa da belirli bir süreden sonra zorluk seviyesi en az olan okey türü olduğu için oynayan kişiler daha fazla eğlence aradığı için bir diğer okey türü olan sayılı okey oynayı öğrenerek daha fazla eğlenebilir. Fakat 101 okey çok fazla kural içerdiği için öğrenmesi zor olabilir. Orta seviye diyebileceğimiz bir okey türü vardır o da çanak okeydir. Ayrıca Çanak Okey Nasıl Oynanır sorunun yanıtını o linkte bulabilirsiniz.

sayılı okey oyna,sayılı okey, mobil sayılı okey,okey oyunları

sayılı okey oyna,sayılı okey, mobil sayılı okey,okey oyunları

Sayılı çanak okeyde kurallar düz kural ile hemen hemen aynıdır, tek farkı kişinin bitmesi için okey atması gerekir veya çift atabilir, ancak bu şekilde çanak kırma denilen ödül havuzundaki puanı alabilir. Sayılı çanak okeyde elde edilecek olan ödülün büyüklüğü fazla olduğu için rekabet ve alınan haz açısından diğer okeylere nazaran daha büyük fark vardır. Fakat tüm okey oyunu türleri sizi beklemekte olup istediğiniz sayılı çanak okey oyununu oynayabilirsiniz.

Eğer sizde bu oyunları denemek isterseniz Okeydeyim  sitemize gelebilirsiniz.

Sayılı Okey Oyunu

Eğer bulunduğunuz yerden klasik sayılı okey oyunu  oynamak için para ödemeniz gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü okey oynamak için tek kuruş ödemeniz gerekmiyor. Ücretsiz şekilde sayılı okey oyununa kayıt olarak okey keyfi yapmaya başlayabiliyorsunuz. Keyif yapmak için önce siteye üye olmanız gerekiyor. Üyelik işlemleri bir iki dakika gibi kısa sürede gerçekleşiyor. Üye olduğunuz zaman bazı bilgiler sizden istenecektir. İstenilen bu bilgileri girdikten sonra belirttiğiniz e mail adresinize onay gönderilecektir. Bu onay linkine tıkladıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecek. Üyeliğinizin aktif hale geldiği andan itibaren okey oynamaya başlayabileceksiniz. Artık para ödemeden yüksek kalitede okey oynayabilirsiniz.
Sayılı Okey Oynarken Bir Yandan Sohbet Edin
Siz de sayılı okey oyunu oynayarak sohbet etmek isterseniz doğru adrestesiniz demektir. Sayılı okey oyunu oynamak da sosyalleşmek demektir. Günümüzde insanlar ne yazık ki sosyalleşmek için yeteri kadar vakit ayıramıyorlar. Okey oynarken bir yandan güzel vakit geçirirken diğer yandan sosyalleşmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Sohbet etme özelliğini kullanmak isteyen kişilerin ek ücret ödemelerine gerek yok. Eğer ben sohbet etmek istemiyorum derseniz dilerseniz bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Sohbet etme özelliğinin kapatılması kalıcı olmuyor. Yani kişiler bu özelliği yeniden arzu ettikleri zaman kullanmaya başlayabiliyorlar.
Topluluk Kurallarına Uyan Saygılı ve Elit Üyeler
Boş zamanınızı eşli okey oynayarak geçirmek istediğiniz zaman, vakit geçirdiğiniz kişilerin saygılı olması önemlidir. Ortam kalitesi okey oynamak isteyen üyeler için son derece önemlidir. Çünkü sayılı okey oyunu oynarken kimse rahatsız edilmek istemez. Okeydeyim üyelerinin her biri, siteye üye oldukları zaman topluluk kurallarına uyduklarını beyan etmiş olurlar. Gerçekten de site üyeleri topluluk kurallarına uyarlar. Bu sayede ortam kalitesi korunur. Topluluk kurallarına uymayan herhangi bir üyenin tespit edilmesi halinde bu kişilerin üyelikleri kalıcı olarak askıya alınır. Burada amaç diğer üyelerin rahatsızlık duymamasıdır. Herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmanız halinde şikayet etme butonuna basarak hakkınızı arayabilirsiniz.

Başarı Listesinde Kaçıncı Sırada Olduğunuzu Öğrenin

Ne zaman sayılı okey oyunu oynasanız kaçıncı sırada olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Diğer sayılı okey oyunu platformlarından farklı olarak Okeydeyim, üyelerine kaçıncı sırada olduklarını öğrenmeleri için başarı listesi sıralaması uygulamasını sunmaktadır. Bu sıralama bütün üyeler içinde yani bütün Türkiye dahilinde yapılmaktadır. Üyeler ne kadar iyi derecede sayılı okey oyunu oynadıklarını bu sıralama sayesinde öğrenmiş olurlar. İyi sayılı okey oyunu oynayan kişiler oyunlarda yüksek skor elde ederek listede üst sıralarda yer alır. Başarı sıralamasında üst sıralarda olmak isteyen kişilerin bir hafta içinde bol bol okey oynayarak puan toplaması gerekir. Her hafta yeni bir başarı listesi ilan edilmektedir. Eğer bir hafta birinci olamadıysanız üzülmeyin. Okeydeyim’de okey oynamaya devam edin. Puanları toplayın ve bir sonraki hafta birinci olma şansını yakalayın.

sayılı okey oyna

sayılı okey oyna

Okeydeyim Tasarımı ile Kolay Okey Oynayın

Tatilde, işte, evde telefondan okey oynarken elbette zorlanmayı istemezsiniz. Mümkün olan en kolay şekilde okey oynamak istersiniz. Bunun için site ara yüz tasarımı son derece önemlidir. Site ara yüz tasarımının kullanıcıların kolay okuyacağı, zorlanmadan hareket edebilecekleri, açık, yalın, anlaşılır olması gerekir. Okeydeyim, her yaştan ve türden kullanıcıyı hedef alarak en optimum ara yüz tasarımının altına imzasını atmıştır. Okeydeyim’de 7 yaşındaki biri de 70 yaşındaki biri de zorlanmadan okey oynamanın keyfini çıkarabilir. Kullanıcı bazlı site tasarımı sayesinde okey oynamak tereyağından kıl çeker gibi olacak!
Okeydeyim Mobil Uygulamasıyla Daha Pratik Sayılı Okey Deneyimi Yaşayın
Tarayıcı kullanarak site ziyaret ettikten sonra okey oynama zorunluluğunuz yok. Okeydeyim sayesinde yalnızca bir tek uygulamanın üzerine tıklayarak anında sayılı okey oyunu oynamaya başlayabiliyorsunuz. Okey mobil uygulaması şu an için yalnızca Google Play’de yer alıyor. Yani Android işletim sistemiyle çalışan telefona sahip olan kişiler telefonlarına bu uygulamayı indirebiliyor. Okeydeyim çalışkan ekibi IOS işletim sistemiyle çalışan telefon sahiplerinin de Okeydeyim mobil uygulamasına sahip olmasını istiyor. Bu nedenle uygulama üzerinde halen çalışmaktadır. Mobil uygulamayı kullanarak ne zaman isterseniz o zaman sayılı okey oyunu oynayabilirsiniz. Günün her saati sayılı okey oyunu oynamak için Okeydeyim’i ziyaret ettiğinizde mutlaka okey oynamak için bekleyen üyeleri bulabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorum Yok

 1. Anonim

  19 Ekim 2021 at 13:54

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  23 Ekim 2021 at 12:45

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.