Koronavirüs Nasıl Ortaya Çıktı?

admin     07-10-20     korona     Koronavirüs Nasıl Ortaya Çıktı?     982 Defa Okundu

koronavirüs nasıl ortaya çıktı?

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Koronavirüs Nasıl Ortaya Çıktı? 2020 yılının ilk aylarından itibaren ilk olarak Çin’de görüldükten sonra tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, Türkiye’de de hem sosyal hem de ticari yaşamı ne yazık ki olumsuz etkilemiştir. Her geçen gün hızla yayılan ve tüm dünyada milyonu bulan ölüm sayılarına sebep olan koronavirüs hakkında bütün dünya ülkelerinin kapsamlı araştırmalar yaptıkları bilinmektedir. Covid 19 adıyla da adlandırılan yeni tip koronavirüsün ilk olarak Çin’in bilimsel çalışmalarıyla ünlü laboratuar ve üniversitelerle dolu Wuhan kentinde ortaya çıktığı kayıtlara geçmiştir.
İlk vakanın Çin’in Wuhan kentinde tespit edilmesinin ardından ne yazık ki çok hızla yayılan bu yeni tip koronavirüsün önüne geçilmesi mümkün olmamıştır. Çünkü Çin hastanelerinde teşhis edilen koronavirüsün yayılım hızının düşük olduğunu düşündüğü için karantina önlemleri almakta çok gecikmiştir. Teknoloji ve bilimsel olarak gelişmiş bir kent olan Wuhan şehri, dünyanın dört bir yanından sayısız öğrenci ve iş adamına da ev sahipliği yapmaktadır. Hal böyle olunca çeşitli iş ve eğitim amaçlı uçuşlarla koronavirüs kısa sürede önce Asya ülkelerine ardından Avrupa ve Amerika’ya sıçrayarak dünya genelinde 1 milyondan fazla kişinin ölümüne sebep olduğu kayıtlara geçmiştir.

Koronavirüs Neden Bulaştı?

İnsana vahşi hayvanlarla temasından dolayı geçtiği bilinen koronavirüsler arasında Covid 18 adını alan yeni tip koronavirüs, 2019 yılının son döneminde Aralık ayı içinde insanlara bulaştığı tahmin edilen öldürücü bir virüstür. Çin’in Wuhan kentinde bulunan hayvan pazarında satılan etler arasında mutasyona uğradığı ve bu şekilde insanlarla ilk temasa geçtiği bilinmektedir. Elde edilen bilimsel kaynaklara ve araştırmalara göre yeni tip koronavirüs vahşi yarasadan insana geçmiştir. Çin’de yarasalar çorba yapılarak tüketildiği için bu ihtimal değerlendirmeye alınmıştır.

Koronavirüs Döneminde Evde Kal

Tüm dünyada durdurulamaz şekilde yayılan ve her gün yeni vakalara sebep olan koronavirüs döneminde en güvenilir yöntem sosyal mesafeyi korumak olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzmanlar ve doktorlar insanlara evde kalmalarını tavsiye etmektedir. Siz de mobil okey oyna hizmetini kullanarak internet sitemiz üzerinden evde kaldığınız süre boyunca arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. En sevdiğiniz okey oyununu online platformda yeni insanlarla tanışıp kaynaşarak oynamak istiyorsanız web sitemizde yer alan sanal okey oyna bağlantısını kullanmanız yeterlidir. Her geçen gün giderek artan kullanıcı sayısıyla keyifli ve eğlencesi bol ortamda telefondan okey ona hizmetine bağlanmak için tek yapmanız gereken web sitemizi ziyaret etmektedir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.