Düz Okey Nasıl Oynanır?

admin     11-01-21     düz okey     Düz Okey Nasıl Oynanır?     2837 Defa Okundu

düz okey nasıl oynanır?

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Düz Okey Nasıl Oynanır? Okey oynamak taş trafiğinin iyi takip edilmesi gerekmektedir. Bu sayede oyuncu hem kendi eli için beklediği taşların gelip gelmeyeceğini görüp buna göre el bozabilmektedir hem de diğer oyuncuların hangi taşları biriktirdiğini görebilmektedir. Okey oynarken diğer oyuncuların hangi taşları biriktirdiğini bilmek, onları manipüle edebilmeyi sağlamaktadır.

Okey Oynama Kuralları

İnternet üzerinden canlı okey oynama kurallarına da dikkat edilmelidir. Düz okey oyna hizmetinden yararlanmak isteyenlerin bir numaralı adresi olan web sitemizde her yaştan bay ve bayan internet kullanıcılarına aradıkları profesyonel kalitede hizmet sunulduğu için ücretsiz olarak sitemize üye olan internet kullanıcılarının bazı kurallara uygun hareket etmeleri gerekmektedir.

Topluluk kuralları olarak bilinen bu kurallara göre canlı okey oyunlarında chat ve sohbet menüsü üzerinden diğer oyunculara rahatsızlık verici söylemlerde bulunmak kesinlikle yasaktır. Bu şekilde diğer kullanıcıların keyifli bir şekilde online okey oynamalarına doğrudan veya dolaylı şekilde mani olan kişilerin deneyimli ekibimiz tarafından okey salonlarından süreli olarak uzaklaştırılması mümkün olmaktadır. Böylelikle online okey platformumuzda her yaştan bay ve bayan internet kullanıcıları için 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak sürecek kaliteli hizmet sunulmuş olmaktadır

Okey Oyununa Başlarken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Okeyin başlangıcı için önemli noktalara bakıldığında; ilk başlayacak oyuncu haricinde her oyuncuya 14 adet taş dağıtılmaktadır. İlk başlayacak oyuncunun 15 adet taşı olmaktadır ve 1 taşı fazla olduğu için bu oyuncu ilk başlamaktadır. Oyuncular kendilerine verilen taşları ıstakaya dizmektedirler ve diğer taşlar kapalı olarak okey masasında durmaktadır. Kapalı taşlar içerisinden sadece bir taş yere açılmaktadır. Bu taş gösterge olarak kabul edilmekte ve bir üstü de okey olmaktadır. Göstergenin 13 çıkması halinde ise okey 1 olarak kabul edilmektedir. Oyun başlamadan önce göstergesi olan oyuncu bunu belirtirse, diğer oyunculardan bir puan düşülmesini sağlayabilmektedir.

Okey ve Sahte Okeyin Görevi Nedir?

Okey ve sahte okeyin işlevine bakıldığında; okey her taşın yerini tutmaktadır, ancak sahte okey sadece okeyin yerini tutmaktadır. Oyunda yere açılan taşın bir üstü olarak kabul edilen okeye sahip olan oyuncu; per yapmak için eksik olan herhangi bir taşının yerine okeyi koyduğunda o per tamamlanmaktadır. Aynı zamanda elindeki okeyi per yapmak için değil de okey ile bitmek için de bekletebilmektedir. Okey ile bitildiğinde diğer oyunculardan daha fazla puan düşülmektedir. Her taştan olduğu gibi okeyden de sadece 2 adet vardır.

Sahte okey taşı oyunda iki adettir. Bu taşın değerini okey belirlemektedir. Her elde okey değiştiği için sahte okey de değişmektedir. Sahte okey sadece okey taşının yerini tutabilmektedir. Örnek vermek gerekir ise; okey kırmızı 7 ise, sahte okeyi sadece kırmızı 7 taşı olarak kullanabilmek mümkündür. Gerçek okey taşı gibi her taşın alternatifi olarak kullanabilmek mümkün değildir.

Okeyde Oyun Nasıl Bitirilir?

duz okey nasıl oynanır,okey nasıl oynanır,okeyde nasıl bitilir,okeyde çifte nasıl gidilir

duz okey nasıl oynanır,okey nasıl oynanır,okeyde nasıl bitilir,okeyde çifte nasıl gidilir

Okeyde bitmek için 14 adet taşın her birinin yapılmış olan perlerde yer alması gerekmektedir. Oyuncu elinde fazlalık olan 15’inci taşı attığında ıstakasında dizilmemiş bir taş kalmamalıdır. Okeyde bitmek için fazlalık olan taşı masaya kapalı şekilde atması ve diğer oyunculara ıstakasındaki taşları göstermesi gerekmektedir.

Okeyde her per en az 3 taştan oluşabilmektedir. Aynı renk ve aynı sayı olan taşlardan bir per yapabilmek mümkün değildir. Ancak aynı renk olup ardışık olan sayılardan ve farklı renk olup aynı olan sayılardan yapılan perler geçerli olmaktadır. 12-13-1 bir per oluştururken, bu pere 2 ve sonrakiler eklenememektedir. 1’den sonra taş koymama kuralı bulunmaktadır.

Okeyde Çifte Nasıl Gidilir?

Çifte gitmek için aynı renk ve aynı numaraya sahip olan 7 çift taşın ıstakada bulunması gerekmektedir. Okey oynarken çifte giderek oyun kazanmak daha zor olmaktadır ve taş trafiğini iyi takip etmek gerekmektedir.

Bu yazımından da Rüyada Koşan At Görmek Ne Anlama Gelir? hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

düz okey oyna,okey oyna

düz okey oyna,okey oyna

Düz Okey Oyna

Hiçbir üyelik ücreti ödemeden online platform üzerinden düz okey oynamak isteyenlerin bir numaralı adresi haline gelen okeydeyim platformumuzda, siz de günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak daha önce hiç tanımadığınız gerçek kişilerle kolay kolay unutamayacağınız keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Online canlı okey hizmetimizden gönül rahatlığı ile yararlanmak için yapılması gerekenler oldukça basittir. Türkiye’nin dört bir yanından her yaştan bay ve bayanların her geçen gün tamamen ücretsiz olarak katılım gösterdiği web sitemizde siz de kendinize yer ayırarak 7/24 canlı okey oynamanın keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz.

Seviyeye Göre Okey Salonları Listesi

Okey oyunu Türk insanı arasında en popüler masa oyunları arasında yer almaktadır. Dijital ortamda internet üzerinden de son teknoloji alt yapılar kullanılarak kolaylıkla oynanabilen canlı okey oyunlarında günün stresinden kaçınmak mümkün olabilmektedir. Okul yaşamının veya iş hayatının baskılarını unutmak, yeni insanlarla tanışarak daha farklı bir yaşamın içine girmek isteyenlerin bir numaralı tercihi haline gelen online okey sitemizde canlı düz okey oyna hizmeti bütün kullanıcılara sunulmaktadır.

İnternet üzerinden okey oynamayı daha keyifli bir hale getiren hizmetlerden yararlanmak için özel olarak düşünülmüş alt yapıya sahip olan web sitemizde, okey oyuncularının seviyesine göre de okey salonları ayrılmıştır. Bu sayede okey oynamaya yeni başlamış ve yeterli tecrübesi bulunmayan bir internet kullanıcısının, profesyonel denilebilecek seviyede okey bilgi ve tecrübesi olan diğer internet kullanıcıları ile aynı masada oyun oynamalarının önüne geçilebilmektedir. Her internet kullanıcısı kendi seviyesine yakın diğer bay ve bayan kullanıcılar ile birlikte okey oynama heyecanı yaşadığı için oyunlar çok daha rekabet içinde ve kaliteli bir şekilde geçmektedir.

.Okey Sitesi Profil Resmi Oluşturma

Canlı okey sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir. İnternet sitemiz aracılığıyla canlı okey oynamak için web sitemize üye olduktan sonra profilinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Kolay kullanım avantajı bulunan canlı okey sitemizde profil resmi oluşturarak diğer kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanındaki okey meraklıları ile kesintisiz olarak canlı okey oynamak için düz okey oyna hizmetimize giriş yaptıktan sonra üyelik adı ve şifrenizi girip profil resminizi oluşturabilirsiniz. Sitemizde her yaştan bay ve bayan internet kullanıcıları okey oynamak ve yeni tanıştığı insanlarla keyifli bir şekilde vakit geçirmek için bir araya gelmektedir.

En Kalabalık Okey Salonları

Türkiye’nin bir numaralı canlı okey salonu olma hedefiyle yola çıkan okey platformumuz, internet kullanıcıları tarafından da kısa sürede hak ettiği ilgiyi görmeyi başarmıştır. Kullanıcı dostu web ara yüzüne sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başaran canlı okey sitemizde 7 gün 24 saat boyunca online ortamda gerçek kullanıcılar ile birlikte canlı okey oynamak oldukça basittir. Siz de nette okey oyna hizmetinden gece veya gündüz fark etmeksizin dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden yararlanmak istiyorsanız online okey sitemize üye olmanız yeterlidir.

Mobil Uygulamada Canlı Okey Keyfi

Canlı okey platformumuzun mobil uygulama hizmetleri de bulunmaktadır. Bu sayede internet kullanıcıları akıllı telefonlarından ya da internete bağlanabilen tablet gibi mobil cihazlarından da diledikleri zaman ve diledikleri yerden gerçek kişilerle online okey oynamanın tadını çıkarabilmektedir. Birinci sınıf kalitedeki hizmetlerden faydalanmak için tek yapmanız gereken okeydeyim genel salon üyeliği alarak hemen seviyenize göre okeyciler ile bir araya gelip keyifli vakit geçirmektir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

2 Yorumlar

 1. Anonim

  29 Eylül 2021 at 15:09

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  23 Ekim 2021 at 12:43

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.