Ücretsiz Okey Oyna

admin     18-08-21     Genel     Ücretsiz Okey Oyna     740 Defa Okundu

ücretsiz okey oyna

Sending
User Review
0 (0 votes)

Ücretsiz okey oyna ve online bir şekilde oyun oynama ortamlarının artmasıyla beraber çok daha rağbet görmeye başlayan oyun alternatiflerinden birisi de ücretsiz okey oyna oldu. Bildiğiniz gibi ülkemizde pek çok insanın vazgeçemediği oyunlar arasında ücretsiz okey bulunmaktadır. Bu oyun maksimum 4 kişiyle birlikte oynanır. Oyunda dirtgörtgen taşlar, bu taşları dizmeniz için tahta istakalar. bulunmaktadır. Okey taşı yerine kullanabileceğiniz 2 adette joker taşı bulunmaktadır. Bu taşları okey taşı yerine kullanabilisiniz. Diyelimki okey kırmızı 11 olarak belirlendi. Siz bu taşları kırmızı 11 olarak kullanabilirsiniz Oynaması bir hayli keyifli olan ücretsiz okey, sistemi kavradığınızda ve oynamayı öğrendiğiniz çok keyif alacaksınız. Ücretsiz okey online oyun platformlarındaki yerini de gün geçtikçe  sağlamlaştırmaktadır. Birçok farklı okey türü vardır.

Okey türleri

  • Okey (klasik Okey)
  • 101 Okey.
  • 10 Taş Okey.
  • Renkli Okey.
  • Gin Okey.

 

Bu ücretsiz okey türlerinin hepsinde elinizi güçlü tutarak farklı şekillerde oyun kazanabilirsiniz.

ucretsiz okey

ücretsiz okey oyna,ücretsiz okey,okey oyna,bedava okey,bedava okey oyna

Ücretsiz Okey Salonları

Ücretsiz ve canlı olarak karşılıklı birçok kişiyle oynayacağınız ücretsiz okey oyna salonları, sizlerin sanal dünyada gayet eğlenceli bir şekilde sosyalleşerek vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ücretsiz okey seçenekleri, online odalar, farklı okey türlerinden yapacağınız seçim ile istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

 

Ücretsiz Okey

Taşlar iyice karıştırılıp her bir oyuncuya 14 atet taş verilir. İlk oyuna başlayacak oyuncuya fazladan 1 adet taş verilir ve o oyuncu 15 adet taşla oyuna başlar. Oyuna 15 taş alan oyuncu başlar. Oyuncular kendilerine düşen taşları ıstakalarına dizerler. Geriye kalan taşlar, ön kısımları alta gelecek şekilde üst üste dizili biçimde masanın ortasına konur. Ortaya dizilmiş taşların üzerinde yer alan taş değerinin bir üst değeri okey taşı olarak adlandırılır. Bu taş her türlü taşın yerine kullanılabilmektedir. Örneğin masanın üzerindeki taş sarı 6 olarak çıktı. Okey taşı sarı 7’dir. Sarı 7 taşına sahip her oyuncu bu taşı istediği taş yerine kullanma hakkına sahiptir.

Ücretsiz okey, oyuna başyacak oyuncun ıstakasındaki işine yaramayacağını düşündüğü bir taşı sağındaki oyuncuya düşmesiyle birlikte başlamış olur. Oyuncular aynı renkteki taşları per dizmeye çalışırlar. Per dizmenin diğer bir yolu da aynı sayılı taşların farklı renkler ile grup yapmaya çalışmaktır.

 

Ücretsiz Okey Oyna Hizmeti

Aynı renkte sayısal olarak ardışık birbirlerini takip eden en az üç taş bir per olarak kabul edilmektedir. Diğer per türü farklı renklerdeki olan aynı sayıdaki minimum üç taş per olarak kabul edilmektedir. Üç taştan bir tanesi eksik olursa yerine okey taşı kullanılarak eksik per bu şekilde okey taşıyla tamamlanabilir.

 

Ücretsiz okey için sırası gelen oyuncu bir önceki oyuncunun düştüğü taş eğer işine yarıyorsa o taşı alabilir. Taş işine yaramıyorsa o halde ortadan yeni bir taş çeker. Daha sonra ıstakasındaki işine yaramayan bir taşı yanındaki oyuncuya atar. Bu şekilde ıstakasındaki perlerin toplamı 14 olana kadar ücretsiz okey oyna devam eder. Elindeki perlerin toplamı on dörde ulaşan ilk  kişi ıstakasındaki fazla olan taşı ortaya atar. Bu şekilde oyunu kazanmış olur.

 

Ücretsiz Okey Bitme Türleri

Ücretsiz okey oyununda üç farklı bitme türü bulunmaktadır. Bunlar; normal bitme, çifte bitme ve okey atarak bitme şeklindedir. Normal bitiş olarak isimlendirilen bitişte bir dizilimin per olması için üç taşın yan yana uygun bir şekilde dizilmesi gereklidir. Seri açtığınız el kimse el açmadan o el size geri dönerse ve biterseniz bu bitiş normal bitme olarak adlandırılır. Diğer şekilde şu şekilde düşünebilirsiniz. Seri açtınız sizden önce veya sizden sonra biri elini açtıysa ve siz o dizilişe ve çift açan bir oyuncu varsa elinizdeki işlek taşları işlediniz. Bu hareketleri yaparak bittiyseniz yine normal bitmiş oluyorsunuz.

Normal bitişte ıstakanızda kalan son taş okey taşıysa Okey taşını ortaya atarak rakiplerinize 2 kat ceza yazdırmış oluyorsunuz.

 

Çiftten Bitme

 

Ücretsiz okey oyununda çiftte elden bitme diye bir şey imkansızdır. Siz yerden bir adet taş çektiğinizde elinizde toplam 22 taş olur. 22 taşın hepsini çift açma imakanınız yoktur. Açarsanız elinizde yana atıp bitmek için taşınız kalmaz. Bu yüzden bitebilmeniz için elinizde bir adet taş kalması gerekiyor. Eliniz çift açıyorsa ve bitmek istiyorsanız ancak seri açanlara işleme yaparak bitme şansınız vardır.

 

Okey Oynamak için Doğru Adres Okeydeyim

Normal okey oynamak ve günün stresinden uzaklaşmak ister misiniz? Cevabınız evetse, Okeydeyim sizleri bekliyor. Okul hayatı, iş hayatı ve genel yaşam koşturması zor olabiliyor. Bu zor durumlarda stres seviyesinin yükselmesi can sıkıcı bir hal alabiliyor. Böyle bir durumla karşılaştıysanız sorun değil. Çünkü Okeydeyim ile okey oynamaya başladığınız zaman, bütün stresinizi unutacaksınız. Sizlere okey oynarken stresten uzaklaşacağınızın garantisini veriyoruz. Haydi, siz de binlerce diğer kullanıcılar gibi üye olun, sizde de stresten eser kalmasın!

Okeydeyim Başarı Sıralamasında Üst Sıralarda Yer Alabilirsiniz

Başarılı ve hırslı bir okey oyuncusu musunuz? Okeyde rakip tanımaz mısınız? Eğer siz de okeydeki yeteneklerinizi göstermek isterseniz yapacağınız şey belli: Okeydeyim’e üye olun, okey oynayın, başarı listesinde yerinizin nerede olduğunu öğrenin. Okeydeyim sitesine üye olan çok sayıda kullanıcı olduğu için kendinizi pek çok insanla kıyaslama imkanını elde etmiş olursunuz. Başarı sıralamasında üst sırada yer almak isterseniz bol bol okey oynamanız ve oyunlardan yüksek puanlar toplamanız gerekir. Puanlarınız ile üst sıralarda yer aldığınız zaman ödül kazanma şansını da elde etmiş olursunuz. Okeydeyim sayesinde telefondan okey oynamak hiç bu kadar kazandırıcı olmamıştı!

Ücretsiz Okey Keyfi Okeydeyim’de Yapılır

Okey oynamak istiyor ancak okey sitelerinin ücretlerinin yüksek olduğunu mu düşünüyorsunuz? Merak etmeyin Okeydeyim’de klasik okey oynamak için ücret ödemeniz gerekmiyor. Siteye tamamen ücretsiz şekilde bir iki dakika içinde kayıt olabiliyorsunuz. Kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra okey keyfini çıkarabilirsiniz. Artık okey uygulamalarına para verme devri Okeydeyim sayesinde son buldu!

 

Kullanıcıların Kolay Oynamalarını Sağlayan Site Tasarımı

ucretsiz okey oyna

ucretsiz okey oyna,okey oyununu bedava oyna,ücretsiz okey oyunları,ücretsiz oyun,bedava okey

Okeydeyim için müşterilerin rahatı her şeyden önemlidir. Kullanıcılar kolay bir şekilde okey oynasınlar diye, her yaştan insanlar düşünülerek buna uygun site tasarımı yapıldı. Yapılan site tasarımı ile kullanıcılar neyin nerede olduğunu bilerek, zorlanmadan, keyifli bir şekilde okey oynama keyfini yaşarlar. Büyük bir özenle yapılan site tasarımı sayesinde okey oynamaktan büyük bir keyif alacağınızı iddia ediyoruz. Siz de diğer Okeydeyim kullanıcılarından bir tanesi iseniz bu keyfin nasıl olduğunu zaten biliyorsunuz demektir.

 

Ne Zaman Okey Oynamak İsterseniz O Zaman Eşleşme Bulabileceksiniz

Dul okey oynamak istiyor ancak eşleşme bulmakta zorlanıyor musunuz? Okeydeyim ile eşleşme bulmakta zorlanmayacaksınız. Çünkü Okeydeyim’de kayıtlı bulunan çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Kullanıcıların çok olması nedeni ile insanların günün istedikleri saatlerinde okey oynama keyfini yaşayabiliyorlar. Okeydeyim ile okey oynamanın saati olmaz. 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunan Okeydeyim ile okey keyfini yaşamak çok hoşunuza gidecek!

Okeydeyim ile Acemi Oyuncular Usta Haline Gelir

Eğer yeterince iyi okey oynayamadığınızı düşünüyorsanız, sorun değil. Çünkü Okeydeyim ile okey yeteneklerinizin ne kadar geliştiğini fark ettiğinizde çok şaşıracaksınız. Okey oynamayı bilmeden siteye üye olsanız bile bir süre sonra profesyonel bir okey oyuncusuna dönüşebilirsiniz. Okey oynamakta ustalaşmak için ne kadar çok okey oynarsanız o kadar iyi olur. Okey oynadıkça kazandığınız puanlar da artar. Puanlarınız arttıkça listenin üst sırasına çıkarsınız. Acemi bir oyuncu olup olmadığınız fark etmiyor, Okeydeyim’in kapısı herkese açıktır. İşte bu yüzden Okeydeyim kısa süre içinde Türkiye’nin en geniş okey oynama platformlarından bir tanesi haline gelmiştir.

 

Usta ve Acemi Oyuncular Okeydeyim’de Bir Araya Geliyor

Okeydeyim kullanıcısı seviyesi ayırt eden bir platform olmaktan çok uzaktır. Bunun yerine Okeydeyim, kullanıcı ayırt etmeksizin hepsini kucaklar. Yeterince usta olmadığınızı düşünüyor ve bu nedenle okey oynamaya çekiniyor musunuz? Okey’de tam bir profesyonel olduğunuz için dişinize göre bir rakip bulamayacağınızı mu düşünüyorsunuz? Bu düşüncelerin tümü gereksizdir. Çünkü Okeydeyim ile herkesin bir rakip bulması mümkündür. Acemiler, ustalar, orta halli oyuncular, Okeydeyim’e üye olun, oyun oynamak istediğiniz kişiler ile oynamanın keyfini çıkarın. Dilerseniz okey oyuncularına istekte bulunabilirsiniz. Dilerseniz de Okeydeyim rastgele eşleşme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Diğer oyuncuların size gönderdikleri istekleri kabul edebilir, sizinle oynamak isteyen kişiler ile okey keyfi yapabilirsiniz. Dilerseniz profil kısmından ayarlara gelip istek gönderme ve alma özelliklerini pasif hale getirebilirsiniz.

Okeyin Acemileri için Okeydeyim bir Okul Kadar Öğreticidir. Okey oynamak konusunda yeterince iyi olmayan kişilere iyi bir haberimiz var. Okeydeyim’i sizin için bir okul haline getirdik. Okeydeyim sayesinde çok sayıda oyun oynayarak pratik yapabilirsiniz. Okeydeyim’de ne kadar okey oynayacağınız tamamen size kalmıştır. Okeydeyim kullanıcılarına süre ya da saat gibi bir kısıtlama koymaz. Oyuncular günün diledikleri vaktinde diledikleri kadar süre Okeydeyim’e gelerek okey oynamanın keyfini yaşayabilirler. Eğer okeyde seviyenizin daha iyi olmasını isterseniz, Okeydeyim’e gelebilirsiniz. Okeydeyim ile kısa süre içinde okey yeteneklerinizin ciddi ölçüde yükseleceğinin garantisini veriyoruz. Okeydeyim sayesinde kendi kendinizin öğretmeni olacak, acemi bir oyuncu iken usta bir okey oyuncusuna dönüşeceksiniz.

Topluluk Kurallarına Uyan Okey Oyuncuları Okeydeyim’de

Okey oynandığı sırada ortamın güvenilir, huzurlu ve rahat olması son derece önemlidir. Oyuncuların huzurunun sağlanması adına, topluluk kuralları yayımlanmıştır. Bu kurallara bütün üyelerin uyması beklenmektedir. Kurallara uymayan oyuncular anında uzman ekip tarafından tespit edilmektedir. Kurallara uymadığı görülen kişilerin üyelikleri silinir ve bu kişiler siteden uzaklaştırılır. Çünkü okeydeyim sitesine üye olan insanların huzuru her şeyden önde tutulur. İnsanların rahatsızlık hissedecekleri bir durumun içinde olmaları kesinlikle istenmez. Uzman ekibimiz üyeleri sürekli olarak denetlemektedir. Yapılan denetlemeler sonrasında yapılması gereken işlemler konusunda çekingen olunmaz. Ne yapılması gerekirse o yapılır ve Okeydeyim ortamının her zaman temiz ve güvenilir olmasına önem verilir.

Bir Yandan Okey Oynayıp, Diğer Yandan Arkadaşlık Edinmek İstemez misiniz?

Okey oynayarak insanlarla tanışmak ve sohbet etmek kulağa harika geliyor değil mi? Son zamanlarda insanlar sosyalleşmek için giderek daha zor zaman bulmaktadır. İnsanlar işlerinden güçlerinden yeni insanlar ile konuşamaz ve tanışamaz hale gelmiştir. Artık insanlar yeni insanlarla tanışmak için de interneti kullanıyor. Okeydeyim de sohbet etme özelliğini siteye getirerek insanların yeni insanlarla tanışmasını ve sohbet etmesini destekliyor. Okeydeyim bu özelliği ile yalnızca okey oynanan bir site olmaktan fazlası halinde geliyor. İnsanlar Okeydeyim’e gelerek hem okey oynar hem de sosyalleşmenin keyfini çıkarır. Dileyen üyeler sitenin sohbet etme özelliğinden faydalanmaz. Kendilerine mesaj gönderilmesini ve mesaj gönderme özelliğini kapatabilir. Burada tercih site üyelerine bırakılmıştır. Herkes istediği şekilde okey oynamakta özgürdür!

Okey Oynamak Beyin Gelişimini Destekliyor

İnsanlar boş vakitlerinde okey oynadıkları zaman aslında özellikle beyin sağlıkları için çok güzel bir şey yapmış oluyorlar. Yapılan çalışmalar, okey oynamanın beyin sağlığını destekleyen ve beynin her iki kısmını da geliştiren bir faaliyet olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle okey oynamak insanlar için iyidir. Boş vaktinizi sizi körelten aktivitelere harcamayın. Okey oynamak gibi sizi geliştiren ve sağlığınıza iyi gelen bir seçim yapmanız çok daha iyi olacaktır. Haydi o halde siz de online okey oynamak için daha fazla vakit kayıp etmeden Okeydeyim’e gelin, siz de okey oynamanın keyfini doyasıya yaşamaya başlayın!

Bu yazımızdan da Online Okey Oyna hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

 


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: