Renkli Okey Oyna

admin     22-08-20     renkli okey     Renkli Okey Oyna     1524 Defa Okundu

renkli okey oyna

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Renkli Okey oyna oyunu şekli ve eğlenceli oluşu ile birçok kullanıcı tarafından oynanılan bir taş oyunudur. İster arkadaş ortamın da ister de online olarak bilgisayar, telefon gibi ortamlarda oynanılır. Bu çok sıklıkla oynanılan renkli okey oyununun çeşitleri vardır bunlardan biri de renkli okey oyunudur. Renkli okey oyunu diğer okey türlerinden farklıdır.

Okeydeyim ile Okey Keyfi Yapmanın Tadını Çıkarın
Siz de kaliteli vakit geçirmek ve bir yandan beyin sağlığınızı korumak isterseniz klasik okey oynamak tam da size göredir. Renkli okey oynamanın beyin sağlığına olan faydaları yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur. Okey oynamanın faydalı olmasının nedeni, bu uygulamanın beyinde farklı noktaları harekete geçirmesinden kaynaklanmaktadır. Beyin hastalıklarının bir numaralı düşmanının beyinin farklı yerlerinin harekete geçirilmesi olduğu bilinmektedir. Okey oynarken yalnızca keyifli vakit geçirmekle kalmadığınızı bilmenizde fayda var. Beyin sağlığınız için çok faydalı bir adım da atmış oluyorsunuz. Unutkanlık hastalığı başta olmak üzere en sık görülen beyin hastalıklarından beyninizi koruyabilirsiniz. Siz de kendiniz için iyi bir şey yapmak istiyorsanız, Okeydeyim’e gelin.

Okey Oynamak Beyin Sağlığına İyi Gelir

Okeydeyim’e kayıt olarak renkli okey oynamaya başladığınız zaman beyin sağlığınız için iyi bir adım atacağınızı biliyor muydunuz? Yapılan çalışmalar, okey oynamanın beyin sağlığına çeşitli yönlerden iyi geldiğini ortaya koymuştur. Çünkü okey oynayan kişilerin beyinlerinin farklı yerleri aynı anda çalışır. Bu durum beyinde farklı bağlantıların aynı anda kurulması anlamına geldiğinden beyin gelişir. Özellikle Alzheimer gibi hastalıklara karşı korunmak adına okey oynamak iyi gelir. Okeydeyim’e gelip üye olduğunuzda hem kendi sağlınız hem de canınızın sıkıntısı içi iyi bir şey yapmış olacaksınız. Artık sizin için faydalı olmayan aktivitelerden uzak durarak sizin için faydalı olan yararlı aktivitelere yönelmenizin vakti geldi. Okey oynayın, sağlığınıza katkı sağlayın.

renkli okey oyna

renkli okey oyna,okey oyna

Okey Oynarken Diğer Üyeler ile Sohbet Keyfi Yapın

Kimi okey oynarken aynı zamanda biraz da sosyalleşmek istemez ki? Okey oynarken yalnızca oyuna odaklanmak zorunda değilsiniz. Hem masada olan diğer oyuncularla hem de Okeydeyim sitesinde yer alan diğer üyelerle okey keyfi yapabilirsiniz. Okey keyfi yaparken dileyen üyeler bu özelliği devre dışı bırakabilir. Ancak bu özellik devre dışı bırakıldığı zaman ne yazık ki karşı taraftan mesaj almak ya da karşı tarafa mesaj atmak mümkün olur. Ne var ki istediğiniz zaman bu özelliği yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Sohbet etme özelliği sayesinde okey oynarken biraz da sosyalleşmeye vakit ayırmış olursunuz. Sohbet ederek yeni insanlarla tanışır, insanlarla sohbet etme fırsatı elde edersiniz.

Renkli Okey

Üyelerin renkli okey deneyiminden keyif alabilmesi için mutlaka kendi seviyelerine uygun olan ya da istedikleri diğer üyelerle oyun oynamaları gerekir. Bunun için Okeydeyim üyelerine bulunmaz bir nimet sunar. Nasıl mı? Farklı seviyeden insanlar zaten Okeydeyim’i tercih eder. Yani profesyonel ya da acemi bir okey oyuncusu okey oynamak için siteye giriş yaptığında karşısında yeteri kadar seçenek bulacaktır. İsterseniz profesyonel oyuncularla okey oynayabileceğiniz gibi dilerseniz acemi oyuncularla da oyun oynayabilirsiniz. Hangi oyuncularla birlikte okey oynamak istediğinize karar veremediniz mi? Bu da sorun değil. Çünkü Okeydeyim renkli okey oynamak isteyen kişilere seçim hakkını rastgele yapma imkanı da sunuyor. İsterseniz diğer okey oyuncularının puanlarına bakarak rakip tercihinizi yapabileceğiniz gibi, isterseniz de rastgele seçim yapma hakkınız var. Bütün bu özellikler üyeler tarafından ayarlanabilir.

Hem Renkli Okey Oynayın Hem de İnsanlarla Sohbet Edin

Canınız sıkıldığında telefondan okey oynarken aynı zamanda diğer insanlarla sohbet edebileceğinizi biliyor muydunuz? Dilerseniz bu özelliği aktif olarak kullanabilir, dilerseniz de bu özelliği kullanmadan ayarlar kısmından kapatabilirsiniz. Özelliğin kapanmasıyla birlikte karşı taraftan mesaj almak ve karşı tarafa mesaj atmak mümkün olmaz. Ne var ki sohbet etme özelliği çoğu üye tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Günümüz dünyasında insanlar ne yazık ki sosyalleşmek için yeteri kadar vakit ayıramıyor. Okeydeyim bu soruna bir çözüm getirmek adına siteye tamamen ücretsiz faydalanılabilen sohbet etme özelliğini eklemiştir. Sohbet ederken topluluk kurallarının ihlal edilmemesi ve bütün üyelerin birbirine saygılı olması için gereken bütün önlemler büyük bir titizlikle alınmıştır. Bu sayede içiniz rahat edebilir.

Okeydeyim Başarı Sıralamasında Nerede Durduğunuzu Öğrenin
İnsanlar okey oynadıkları zaman elde ettikleri puana göre belli bir listede sıralanıyorlar. Bu liste sayesinde kişinin kendinin nerede olduğunu anlaması mümkün oluyor. Kişi daha çok puan kazandığı zaman listede yukarılarda yer sahibi oluyor. Eğer puan düşük olursa listede daha alt sıralarda olursunuz. Ancak merak etmeyin. Her zaman daha çok okey oynayarak listede üst sıralarda yer almak için şansınız var. Liste her hafta yeniden ilan edilerek her hafta yeni bir birinci belirleniyor. Birinci gelen kişiler sürpriz hediyelerle karşılaşıyorlar. Eğer birinci olmak istiyorum derseniz tavsiyemiz okey oynayarak daha çok pratik yapmanız ve bu sırada puanları toplamanız!

Renkli Okey Kuralları

Renkli okey kuralları oyun esnasında katılımcıların uyması gereken kurallar bütünüdür. Şöyle ki okey oynanmaya başlarken oyuncu gurubunun belirleyici rengi siyah ise kişiler kırmızı veya yeşil ya da kırmızı renkte biterlerse iki misli ceza alırlar ya da kişiler okeyin rengi ile biterlerse mesela diyelim ki okey rengi sarı ve oyun belirleyiciler okey rengi ile biterlerse yine iki misli ceza alırlar. Renkli okey oynayanların bildiği bir diğer strateji ise sayı düşme olayıdır. Oyun başlarken belirlenmiş olan üst limit üzerinden her el sonun da alınan cezalara göre aldıkları yani kazandıkları puanlar silinir silinen puanlar ilk hangi takımda silinirse o takım kaybetmiş olur. Ayrıca renkli okey oyunun da gösterge ile de ceza verilir. Renkli okey oynayan oyuncuların oyunda çok dikkatli olmaları gerekir gösterge geldiği gibi söylenmelidir yoksa ceza yer. Göstergeyi gösteren kişi karşı rakibinin kazandığı puanını sildirerek kazanmaya bir adım daha yaklaşır. Gösterge ilk turda gelirse bunu hemen söylemelisiniz eğer söylerseniz karşı takıma ceza yazdırabilirsiniz böylelikle daha oyuna başlamadan 1-0 önde olursunuz. Renkli okey oyunun da teknikler geliştirmeli ve rakiplerinize karşı daha avantajlı olmalısınız böylelikle daha çok puan kazanır ve rakipleriniz karşısında kazanmış olursunuz. Renkli okey oyununda bir diğer önemli konu ise ıstakadaki perlerinize dizdiğiniz taşlarınızın hangi renk olduğudur. Perlerinize dizdiğiniz taşları oyunun başında belirlenen oyun kurucularının belirlediği renklere göre dizmeli ve okeyin rengine de dikkat ederek perlere o şekilde taşlar dizilmelidir bu en belirgin ve en çok dikkat edilmesi gereken kurallardan biridir. Çünkü o renkle bittiğinizde karşı tarafınız da ki rakiplerinize karşı iki misli avantaj sağlamış olursunuz böylelikle puan hanenize iki kat puan yazdırırsınız karşı tarafa ise ceza yazdırmış olursunuz. Eğer bu şekilde oyun kurallarına dikkat edilerek oynanırsa oyuna bu şekilde devam edilirse galip gelen taraf siz olursunuz.

Kullanıcılar Düşünülerek Yapılan Özel Tasarım

renkli okey

renkli okey,renkli okey oyunu

Kim telefondan okey oynadığı zaman zorlanmak ister ki? Okeydeyim bu durumu çok iyi biliyor. Kişilerin kesinlikle zorlanmasını istemiyor. Bu nedenle her yaştan kullanıcı düşünülerek özel tasarım yapılmıştır. Bu tasarım sayesinde her yaştan, her meslekten ve her cinsiyetten insanın kolayca oyun oynaması mümkün oluyor. Kullanıcılar düşünüldüğü için alınan hizmetten her daim mutlu olunuyor. Türkiye’nin en önemli ve en geniş okey platformu Okeydeyim ile siz de okey oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Hem de bunu yaparken okeyin hızına hayran kalacaksınız. Okey oynamak Okeydeyim sayesinde uzay hızına çıktı!

Başarı Sıralamasında Nerede Durduğunuzu Öğrenmek İster misiniz?

Kullanıcı sıralama özelliği sayesinde ne kadar başarılı olduğunuzu öğrenmenizin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Okey oynarken puan toplarsınız. Topladığınız puana göre de bir sıralamaya dahil edilirsiniz. Ne kadar çok puanınız olursa o kadar çok yüksekte yer alırsınız. Puan toplamak için Okeydeyim’de bol bol okey oynamaya özen gösterin. Renkli okey oynarken ne kadar iyi performans sergilerseniz, o kadar yüksekte yer alma ihtimaliniz olur. Başarı sıralaması özelliği her hafta devreye girer. Yani bir hafta birinci olmadığınız için üzülmenize gerek yok. Diğer haftalar birinci olma ihtimali halen sürmektedir. Birinci olduğunuz zaman cepten okey oynayarak sürpriz hediyeler kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Okeydeyim değerli üyelerini şaşırtmayı seviyor.

Düz Okey Renk Sayıları

Düz okey renk sayıları oyunun kaderini belirleyen ögelerdir. Renkli okey oyununda da taşlarımız aynıdır. Okeyin hangi çeşidini oynarsanız oynayın elinizdeki taş sayısından renklerine kadar aynıdır farklı taş sayısı ya da farklı renkler gelmez. Renkli okey oyununda da bu değişmez. Okey taşları 106 adet olmakla birlikte 1’den 13’e kadar olan taş sayıları bulunmaktadır. Her okey taşından yani 1 ile 13 arası olan her taşın renginden 4 adet renk bulunmaktadır. Bu renkler ise kırmızı, sarı, mavi, siyahtır. Her sayıdan 8 adet bulunur yani her renkten 2 adet bulunur. 2 adet sarı, 2 adet kırmızı, 2 adet mavi, 2 adet siyah olmak üzere okey taşlarının renkleri ve sayıları da bu şekildedir.

Nerede Olursanız Olun Oradan Okey Oynayabilirsiniz
Okeydeyim’e gelip eşli okey oynamak için belli bir yerde olmak zorunda değilsiniz. Nerede olursanız olun oradan okey oynayabilirsiniz. İş, okul, ev, tatil, yol, spor fark etmez! Okeydeyim sağlam alt yapısıyla her yerde bulunur ve siz değerli üyelerine gururla hizmet verir. Canınız işte sıkılıyor mu? Okulda arada mısınız? Tatile gittiniz güzel vakit geçirmek mi istiyorsunuz? Trafikte sıkışıp kaldığınız için mutlaka eğlenmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Bütün bu durumlarda Okeydeyim’i tercih ederek okey keyfi yapabilirsiniz. Hem de ücretsiz!

Mobil Uygulama Üzerinden Okey Oynamak İsteyenlere Özel

Eğer siz de ben mobil okey oynamak istiyorum, sürekli hareket halindeyim diyorsanız, mobil uygulamayı telefonunuza indirmenizde fayda var. Uygulama telefona indirildiği zaman okey masasına girmek için çok daha hızlı şekilde hareket etmeniz mümkün olur. İnternet tarayıcıyla bile uğraşmanıza gerek kalmaz. Okey deneyimini en hızlı yaşamak isteyen kişiler tercihlerini mobil uygulamadan yana kullanıyorlar. Mobil uygulamayı indirmek de tamamen ücretsizdir. Şu an için uygulama yalnızca Google Play üzerinden indirilebiliyor. Ancak Okeydeyim çalışanları bütün telefon işletim sistemlerine hizmet verebilmek için çok çalışıyor. Uygulamanın yakında Apple Store üzerinde olması bekleniyor.

Topluluk Kuralı İhlallerine Son
Elbette cepten okey oynarken diğer üyeler ya da başka etkenler nedeniyle rahatsız edilmek istemeyeceksiniz. Bunun için üyelerin Okeydeyim’de olduğu gibi topluluk kuralları ilkelerine önem vermesi büyük önem taşır. Herhangi bir ihlal durumu söz konusu olduğu zaman şikayet et butonuna basabilirsiniz.

Bu yazımızdan sitemiz ile alakalı diğer bilgilere ulaşabilirsiniz: Tavla Nasıl Oynanır?


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.