Profesyonel Okeycilerin Mekanı : Okeydeyim

admin     01-06-20     Genel     Profesyonel Okeycilerin Mekanı : Okeydeyim     872 Defa Okundu

profesyonel okeycilerin mekanı : okeydeyim

Sending
User Review
0 (0 votes)

okeydeyim okey oyna

Okeydeyim platformu, kullanıcı dostu ara yüzü ve gerçek kişilerle canlı oyun oynama imkanı  ile mükemmel bir okey deneyimi yaşamak isteyenler için hazırlanmıştır. Okeydeyim platformu ile internet bağlantınız olduğu her an bilgisayar ve akıllı cihazlarınızdan okey oynayabilmeniz mümkündür. Platformumuz kesintisiz erişim ve saniyeler içerisinde oyunu başlatma imkanı ile rakiplerinden ayrılmış ve profesyonel okey oyuncularının vazgeçilmez sitesi haline gelmiştir. Okey oyna platformu arayışı içerisindeyseniz hemen Okeydeyim platformuna giriş yaparak dişinize uygun rakiplerle kıyasıya bir okey oyunu oynayabilirsiniz.

Okeydeyim’de okey deneyimi yaşamak için misafir girişi, üye girişi veya Facebook ile bağlanma seçeneklerini kullanabilmeniz mümkündür. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise tek yapmanız gereken masaya oturarak okey deneyiminizi başlatmaktır.

Okey Klişelerinden Sıkıldıysanız Okeydeyim Doğru Tercih

Okey masalarının hemen hepsinde meydana gelen klişelerden artık sıkıldıysanız, canlı okey oyna platformu Okeydeyim, sizin için doğru tercihtir. Okeydeyim’de kimse oyunun ortasında okey ne diye sormayacak, elinde gösterge olduğu için gösterge var mı ya, demeyecektir. Oyun bitiminde ıstakaların devrilmesi, taşların karıştırılmadan dizilmesi gibi problemler de platformumuzda bulunmamaktadır. Okeydeyim platformunda taşlarınız dizili olarak gelmektedir ve oyun kuralları oyun başında belirlenmektedir. Okeyin ne olduğu da açık bir şekilde masada gösterilmektedir. Can sıkıcı klişeleri bir yana bırakırsak, platformumuzda yaşayacağınız okey deneyiminin gerçek okey masalarında yaşayacağınız deneyimden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Düz okey kurallarının birebir uygulandığı platformumuzda çevrimiçi oyuncularla gerçek bir oyun deneyimi 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmaktadır.

Canlı Okey Deneyimini Okeydeyim’de Yaşayın

Düz okey oyna platformları arasında Okeydeyim platformunu öne çıkaran en önemli özelliklerinden birisi kesintisiz bir oyun deneyimidir. Sistemimiz yüz binlerce kullanıcıyı ağırlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede oyun sırasında kesinti olması gibi problemler yaşamadan gerçek bir düz okey deneyimi yaşamanıza imkan tanınmıştır. Bunun yanında bekleme derdinin ortadan kaldırılması ise bir diğer avantajdır. Okey oyununun online mecraya taşınmasının en sevindirici özelliği şüphesiz ki okeye dördüncü bulma derdini ortadan kaldırmasıdır. Platformumuzda bu avantajı doyasıya yaşamanız için masaya giriş yaptıktan sonra oyununuz saniyeler içerisinde başlatılmaktadır. Nette okey deneyiminizi mükemmel hale getirmek içinse salonlarımızda asgari giriş puanı belirlemesi bulunmaktadır. Bu sayede deneyimli oyuncuların birbiriyle eşleşmesi ve çevrimiçi kıyasıya bir rekabet yaşanması mümkün olmaktadır. Unutulmaz bir okey deneyimine her an her yerde erişim için Okeydeyim en doğru tercihtir.

Geleneksel Okey Oyununa Yeni Bir Soluk

Okey oyunu günümüzde Türk kültürünün vazgeçilmez eğlence anlayışlarından birisi olarak anılsa da, esasında yüzlerce yıllık kökene sahip geleneksel bir oyundur. Oyunun kökeninin 13. yüzyılda Çinliler tarafından bulunan domino oyununa dayandığı tahmin edilmektedir. Günümüzde pek çok ülkede oynanan bu oyun Türk insanı ile adeta özdeşleşmiş durumdadır. Oyunun bugünkü noktasına gelmesi ise Acemlerin 14. yüzyılda dominoyu keşfetmesiyle olmuştur. Acemler oyunu tahta parçalarıyla oynayarak ıstaka kavramını geliştirmişler daha sonra ise taşların üzerine rakamları eklemişlerdir. Böylece günümüzdeki okey oyunu ortaya çıkmaya başlamıştır. 15. yüzyılda Osmanlı Arap ilişkileriyle okey kültürümüze girmiş ve bir saray oyunu olmuştur. Önceki yıllarda sıralı taşlar anlamına gelen “El – Turaft” olarak adlandırılan okey, Osmanlı’da birbirinin taşlarını anlamak anlamına gelen “Ol Kıraat-ı Seng” şeklinde anılmaya başlamıştır. Böylece zamanla isim değişerek okey kavramı ortaya çıkmıştır.

Okeyin gerek ismi gerekse kuralları değişmiş, ancak temel mantığı hep aynı kalmıştır. Okey günümüzde de rakiplerinin taşlarını ve hamlelerini anlamaya dayalı bir şans ve strateji oyunudur. Okeydeyim platformu ise sizlere okey deneyimini mekan ve zaman sınırlaması olmaksızın sunmaktadır. Kesintisiz bir okey deneyimini çevrimiçi oynama imkanı ile birleştiren bir okey sitesi arayanlar için Okeydeyim en doğru tercihtir.

En İyiler Sıralamasındaki Yerinizi Alın

Okeydeyim platformunda okey kuralları birebir olarak uygulanmakta ve düz okeye uygun şekilde puanlandırma yapılmaktadır. Bu puanlamalar sistemimizde kayıt altına alınmakta ve bir sıralamaya tabi tutulmaktadır. Okeydeyim platformunun en başarılı oyuncuları ise ana sayfamızda bulunan en iyiler tablosunda yayınlanmaktadır. Şanslı ve başarı bir okey oyuncusu olduğunuzu düşünüyorsanız, farkınızı ilan etmek için online okey platformu Okeydeyim en doğru tercihtir. Hemen platforma giriş yapın ve rakiplerinizi eleyerek en iyiler arasındaki yerinizi alın.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: