Okey Bahane Eğlence Şahane

admin     12-09-20     okeybahane     Okey Bahane Eğlence Şahane     1624 Defa Okundu

okey bahane eğlence şahane

content protection by dmca.com
Değerlendirmeniz için teşekkürler

Günümüz de internet birçok işimizi kolayca yapma olanağı sağlamaktadır alışverişlerimizi güncel hayatı takip etmek, okuyup öğrenmek, işlerimizi yapmak, birçok işyerlerinde kullanılması işlerin daha çabuk ve kolay yapılmasına imkân sağlamaktadır. Aynı zamanda insanların eğlenmek için de kullandığı ve para kazanmak içinde birçok işleri yaparak zaman geçirdiği olanaklar sağlayan sayfalar ve siteler bulunmaktadır.
Oyunlar arasında bahis siteleri ve ücretli yâda ücretsiz birçok oyunların bulunduğu siteler ilgi çekmeye devam etmektedir bu oyunlar içerisinde okey oyunu da bulunmaktadır. Nette okey oyunlarını birçoğumuz artık bilip merakla takip ettiğimiz bazı siteler bulunmaktadır bunlarda oyunların kuralları ve nasıl oynandığını sizlere kısaca tanıtmaya çalışacağız.
1: Öncelikle oyun salonlarının belli kuralları arasında yer alan üyelik işleminin yapılmasıdır oyunlara katılmak için tamamlanan üyelik işleminden sonra salonlarda oyunlara katılabilirsiniz.
2: Ücretsiz olan oyunları tablet yâda akıllı telefonlara indirme imkânı sağlayan bazı siteler olduğunu hatırlatmakta fayda vardır.
3: Canlı oyun sitelerine de kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra sürekli katıp oyna fırsatı vermektedir.
4: Google chrome, Mozilla, Fire Fox, Opera, Explorer, Edge gibi sayfalardan kolayca üyelik işlemleri ile okey bahane oynamanızı sağlayacak birçok sayfalar ve oyun siteleri bulunmaktadır.
5: Canlı okey oynama sitelerinde adından da anlaşılacağı gibi canlı oynama imkânı sağlanmaktadır. İnternetten kesintisiz oynama imkânı sağlanmaktadır. Aynı zamanda sohbet etme seçeneği ile oyunlarınızı daha eğlenceli hale getirmenizi sağlayacak seçeneklerde bulunmaktadır.
6: Bilgisayardan, tabletlerden olduğu gibi akıllı telefonlardan da oynama olanağı sağlayan siteler bulunmaktadır. Aynı zamanda akıllı telefonlarınıza oyunları yükleyerek istediğiniz an oynayabilirsiniz.
7: Mobil okey oyunlarında 4 kişi olma zorunluluğunun olmadığı gibi 2 kişilik günün her anında rahatlıkla oyunlarınıza devam edebilirsiniz.
8: Oyun siteleri sizlere üyelik zorunluluğu olmadan da okey oynama seçenekleri sunmaktadır. Bunlar üye girişi, misafir girişi yâda facebook girişi şeklinde seçeneklerle oyun oynamanızı sağalmaktadır.
9: Sitelerde giriş işlemlerinizi tekrarlayarak zaman kaybı yaşamak istemeyen oyun severlere beni hatırla butonu ile bir sonra ki oynama sürecinde zaman kaybettirmeden oynama imkânı sağlayarak yardımcı olmaktadır. Sosyal medya sayfanız ile giriş yapmanız halinde hemen oyun odalarına önlendirilirsiniz.
10: Bazı oyun siteleri üyelerine istedikleri masalara kendi istekleri doğrultusunda katılıp oynama seçeneği sunmaktadır Aynı zamanda siteler daha fazla üye kazanmak için müzik dinleyebilme fırsatı da ekleyerek oyunculara daha eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamaktadırlar.
11: Gold üyelik veren oyun siteleri de bu üyelerine farklı hizmetler ve seçenekler sunarak oyunların daha eğlenceli olmasını sağlamaktadır.
Okey oyununu sizlere kısaca anlatmaya çalışalım tabi ki günümüz de herkesin oynadığı oyun olmasına rağmen kurallarını tekrar hatırlamakta faydası olacaktır.
1: 4 oyuncu ile oynanan ve ilk el de herkese 14 taş dağıtılır, ilk oyuncuya 15 taş verilir.
2: Herkes kendisine verilen taşları ıskatalara rakamlara göre sıra ile dizer.
3: Kalan taşların üstüne açılmış taş ise okey olduğu için herkesin göreceği şekilde bırakılır.
4: 15 taş verilen oyuncu kendi eline yaramayan taşı sağında ki oyuncuya atar ve oyun kuralları gereği başlamış olunur.
5: Taşların diziliş şekli ve oyun kuralları gereği renkli oyun olarak da oyun başında belirtmek gerekir.
Okey oyunu sadece erkeklerin değil günümüzde kadınlarında ilgi ile oynadıkları oyunlar arasına girmiş ve ilgi ile takip edilmektedir. Birçok sitelerin okeybahane nette okey oynamasına fırsat bilip aynı zamanda canlı okey odaları açmaları daha çok ilgi çekmesine ve üye kazanılmasına neden olmaya devam etmektedir. Günün stresini yorgunluğunu atmak için tercih edilen oyunlar arasında yer almasına neden olmuştur.
Bu yazımızdan da OkeyGiris hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.