Okeydeyim | Keyifli Dakikalar Geçirmek için Ücretsiz Okey Oyna

admin     31-05-20     Genel     Okeydeyim | Keyifli Dakikalar Geçirmek için Ücretsiz Okey Oyna     992 Defa Okundu

okeydeyim | keyifli dakikalar geçirmek için ücretsiz okey oyna

Sending
User Review
0 (0 votes)

canlı okey oyna

 

Okey, Türk kültürünün en sevilen ve en sık tercih edilen eğlence oyunlarından birisidir. Arkadaş veya aile ortamında keyifli dakikalar geçirmek için pek çok kişinin ilk tercihi okey oynamaktır. Bu keyifli oyun teknolojinin gelişmesi ile birlikte internete taşınmış ve çok daha eğlenceli bir hal almıştır. Artık Okeydeyim platformu ile yalnızca okey takımınızın ve okey arkadaşlarınızın bulunduğu yerlerde değil, her an her yerde okey oynayabilirsiniz.

7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren platformumuz sizler için okey keyfini internete taşımıştır. Piknikte, yazlıkta, çayırda her yerde okey oynayabilmeniz mümkündür. İşten güçten sıkıldığınızda, iftardan sahura vakit geçirmek istediğinizde veya keyifli bir oyunla biraz vakit öldürmeye ihtiyaç duyduğunuzda Okeydeyim sizlerle. Tek yapmanız gereken sisteme giriş yapmak ve oyuna başlamak.

Yüzlerce Yıllık Okey Geleneği Şimdi Okeydeyim Platformunda 

Okey oyunun ülkemizdeki popülerliği hakkında konuşmaya bile gerek yoktur. Hemen her ailenin evinde bir okey takımı bulunmaktadır. Ancak oyuna ilişkin şaşırtıcı olan husus ise okey oyununun tarihçesidir. Bu konuya ilişkin birçok farklı rivayet olsa da, en çok kabul göreni 13. yüzyılda Çinliler tarafından üretilen domino oyununun bir devamı olduğu iddialarıdır. Buna göre 14. yüzyılda Acemler oyunu öğrenmişler ve bazı değişiklikler sonucu okey oyununu ortaya çıkarmışlardır. O dönemde temelleri atılan okey oyunu “El Turaft” adıyla anılmıştır. 15. yüzyılda ise Osmanlı saraylarına giren oyun “Ol Kıraat-ı Seng” adını almıştır. Bu isim ise birbirinin taşlarını anlamak manasına gelmiştir.

Günümüze kadar birçok değişikliğe maruz kalan okey oyununun zamanla ismi de değişmiş ve okey halini almıştır. Ancak temel strateji hep aynı kalmıştır.  Okey oyna araması yapan okey severlerin bildiği gibi okey oyunu yalnızca taşları dizmekten ibaret değildir. Rakiplerin hamlelerini takip etmek ve buna göre hamle yapmak, oyunda kazanmanın ilk kuralıdır. Yani halen “birbirinin taşlarını anlamak” gerekmektedir. Elbette bu noktada şansın da yaver gitmesi oldukça önemlidir.

Şansın ve stratejinin bir araya gelmesi, oyunu diğer oyunlardan farklı kılarak çok daha keyifli bir hale getirmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle canlı okey oyna platformları kurulmuş ve bu keyifli oyun deneyimi internete taşınmıştır. Okeydeyim platformu ise kullanıcı dostu tasarımı ve kesintisiz oyun deneyimi sunması ile diğer platformlardan ayrılmış ve en sevilen okey platformlarından birisi haline gelmiştir. Bu eşsiz platformda keyifli bir oyun deneyimi yaşamak için tek yapmanız gereken ise platforma giriş yapmak ve oyunu başlamaktır.

Gerçek Kişilerle Canlı Okey Deneyimi

Düz okey oyna siteleri arasında Okeydeyim platformunu öne çıkaran en temel husus, gerçek kişilerle canlı okey deneyimine imkan tanımaktır. Platformumuz çevrimiçi oyun deneyimine dayalı olarak kurulmuştur. Bu doğrultuda platformumuzda çevrimiçi olan oyuncular salonlara toplanmakta ve nette okey deneyimi için masalara ayrılmaktadır. Yani oyunlar botlarla değil, gerçek kişilerle oynanmaktadır.

Rakiplerinizi Yenin En İyiler Arasına Yazılın

Okey sitesi olarak öncelikli görevimiz, sizlere keyifli ve kesintisiz bir oyun deneyimi yaşatmaktır. Bu doğrultuda oyunlar düz okey kurallarının birebir uygulanmasıyla oynanmaktadır. Okeydeyim platformunun gerçek okey masalarından tek farkı, taş dizme ve taş dağıtma derdi olmamasıdır. Bu avantajın dışında tüm kurallar gerçek düz okey kurallarıdır.

Online okey platformu olarak kullanıcılarımıza sunduğumuz bir diğer avantaj, en iyiler sıralamamızdır. Okeydeyim platformunda oyun oynayan kullanıcıların puanları sisteme kaydedilmekte ve en çok oyun kazanan başarılı oyuncular ana sayfamızda yayınlanmaktadır. Bu sayede gerçek profesyonel tüm okeycilere ilan edilmektedir. Okeydeyim platformunun avantajlarından yararlanarak keyifli bir okey deneyimi yaşamak için hemen platforma giriş yapabilir ve oyun deneyimizi başlatabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

2 Yorumlar

 1. Neslihan

  31 Mayıs 2020 at 13:51

  Bu güzel siteyi ve ortamı bize kazandırdığınız için teşekkür ederiz

  Cevapla
 2. Okey Giriş

  13 Ocak 2021 at 20:07

  sitenin girisi ve oyun sayfası cok basit ve anlaşılır. bu hizmet için teşekkürler

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: