Mobil Çanak Okey

admin     24-06-21     Genel     Mobil Çanak Okey     1091 Defa Okundu

Mobil Çanak okey oyunu tıpkı diğer okey oyunlarında olduğu gibi dört oyuncu ile oynanan bir masa oyunudur. Okey taşları, taşları dizmek için gerekli olan istekalar ve bir zar ile oynanan oyundur, çanak okeyi diğer okey türlerinden ayıran özelliği şans oyunu olmasından ziyade hafızayı da içermesidir. Bu özelliği sayesinde sadece eğlence için oynanan oyun olmaktan çıkıp bir nevi hafıza pratiği yapmış olursunuz hem hafızanızı geliştirip hem eğlenmek için en ideal araç çanak okey oyunudur. Okey sözcüğü aynı zamanda oyunda bulunan joker taşının adıdır. Elini en hızlı şekilde bitiren (ister okey atarak ister çifte giderek) bitiren oyuncu çanağı kırarak çanaktaki birikmiş olan ödülü yani puanı da kazanmış olur. Bu özellik diğer oyuncularla olan rekabeti arttırarak bir o kadar da oyunun verdiği eğlenceyi doruk seviyelerine çıkarmasına neden olur. Puan yani ödül sistemi haricinde normal oynanan düz okey ile hiçbir farkı bulunmamaktadır. Bu oyunda risk faktörü de işin içine girdiği için ortamı kızıştırır ve aradaki rekabeti bir hayli artırır. Her elin başlangıcında oyuncular riske edeceği bir miktarı gözden çıkarır. Hafızasını en iyi şekilde kullanan ve şansı olan oyuncu oyun sonunda çanağı kırarak ödül havuzundaki tüm puanları toplar ve bu durum oyundan elde ettiği hazzı girilen risk oranında artırır. Mobil Çanak Okey diğer okey türlerine nazaran en çok sevilen oyun türlerinden biridir.

mobil canak okey

mobil çanak okey,çanak okey oyna,çanak okey oyna,çanak okeyi oyna,online çanak okey

 

Çünkü bu okey türünde daha fazla ödül vardır ve dolayısıyla herkes kazanmak için daha fazla efor sarf ederek daha dikkatli şekilde oynar ve emeğinin karşılığını aldığında aldığı haz bir hayli artmaktadır. Geçmişte çanak okey oynamak için masa isteka gibi unsurlara ihtiyaç duyulmaktaydı ve bu durum oyunu uğraştırıcı kıldığı için eğlenceyi azaltıyordu. Fakat mobil çanak okey sayesine kişiler istediği anda hiçbir efor sarf etmeden internete bağlandığı andan itibaren bu eğlencenin tadını çıkarabilir ve dilediklerince oynayabilirler.

Mobil çanak okey sayesinde çanak okeyi bilmeseniz bile zamanla pratik yaparak okey oyunları arasında en çok rekabetin olduğu ve en çok zevk alındığı bu okey türünü öğrenip diğer oyunculara karşı zafer elde edebilir ve kazanmanın tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz de arkadaşlarınızla birlikte mobil çanak okey oyununa katılabilir arkadaşlarınızı sanal ortamda gerçek mağlubiyetlere uğratabilirsiniz. Ödül havuzundaki puanın bir hayli fazla olması nedeniyle en iyiler tablosunda yer almak için en kolay ve en eğlenceli okey türü olan çanak okeyi oynayarak en iyiler tablosunda en üst seviyelere çıkabilirsiniz. Diğer okey türlerinde alacağınız zevkin tıpkı çanak sisteminde olduğu gibi daha fazla olduğu bu oyun türünde daha fazla eğlenir, zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Oyun sonunda kazanan kişi siz olduğunuzda ise keyif çayınızı içebilirsiniz. Bu eğlenceye katılmak, çanağı kırmak için beklemeyin eğlenceye hazır olun.

Dilerseniz diğer sitemiz OkeyDeyim`e burdan giriş yapabilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: