İstanbul Okey Sitesi

admin     30-08-21     Genel     İstanbul Okey Sitesi     280 Defa Okundu

İstanbul Okey Sitesi ile İstanbul’daki okey tutkunu oyuncular ile bir araya gelmek ve beraber oyun oynamak  çok basit ve ücretsiz! İstanbul’daki okey oyuncuları ile bir araya gelerek ücretsiz okey oynama fırsatı sunan okey sitemize siz de davetlisiniz. Sizler de okey sitemize kayıt olarak konforlu ve kaliteli  bir oyun oynamanın zevkini çıkarabilirsiniz.

 

İstanbul okey sitesi adresimize istediğiniz her yerden kolay bir şekilde bağlanabilirsiniz. Tüm tarayıcılara, mobil telefonlara ve tablet cihazlarınızı kullanarak  kolay ve kullanışlı okey oyunumuza siz de katılabilirsiniz.

istanbul okey sitesi

istanbul okey sitesi,istanbul okey oyna,istanbullu kadınlarla okey oyna

Okeydeyim.com  olarak oyun platformumuz gün geçtikçe  büyümekte. Bizler de okey sistemlerimizi oyuncular için daha  kullanışlı bir hale getirmekteyiz.

Yaptığımız geliştirme ve iyileştirme çalışmaları sonucunda oyunculardan hiçbir ücret talep etmeden ücretsiz olarak İstanbul Okey Sitesi’ne bağlanma imkanı vereceğiz.

 

Sizlere her zaman  nezih ve kaliteli bir okey keyfi sunmaktayız. Yoğun oyuncu kitlesi ile İstanbul okey salonlarında hemşehrileriniz ile buluşarak beraber okey oynayarak daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

İstanbul Okey Salonu

İstanbul okey sitesi siz değerli kullanıcılarımıza özel olarak kurulmuştur. Sizlere İstanbul’da ki oyuncular ile bir araya toplanarak ücretsiz okey oynama imkanı sağlamaktadır. Kaliteli ve nezih bir oyun ortamı sağlayan İstanbul okey salonumuza farklı yollarla bağlanabilirsiniz. İsterseniz web yada mobil telefonlarınız üzerinden bağlantı kurabilir ve okey oynama zevki yaşayabilirsiniz. Günler geçtikçe hızla büyümekte ve okey sistemlerimizi sürekli geliştirip iyileştirmekteyiz.  

istanbul okey salonu

istanbul okey salonu,istanbullu kadınlar okey salonu,kadınlar okey salonu

İstanbul Okey Sitesi Hizmeti

İstanbul okey sitesi siz değerli oyuncularımmıza daha nezih ve elit bir okey ortamı sunmayı misyon edinmiştir. Okey oyunun bulunmasındaki en temel amaç, insanların boş zamanlarını değerlendirip eğlenceli ve keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktır.  İstanbul okey sitesi kullanılarak İstanbul’da  okey oynamak için bir araya toplanan oyuncular ile beraber keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Okey oynayabilmek için, hemen oyna butonuna tıklayıp İstanbul okey sitesinde yerinizi alabilirsiniz.  Ayrıca akrabaların yanı sıra arkadaşlarınızı da davet ederek birlikte okey oynayıp keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 

Okey Esnasındaki Cezalar:

– Yere indirdiğiniz perleri ıstakanıza geri almanız durumunda 101 ceza puanı yersiniz.

 

– Yana düştüğünüz taş, yere indirilmiş olan herhangi bir pere işlenebilecek bir taş ise, 101 ceza puanı yersiniz. Daha öncedençift ya da seri  açmadığınız için işlek olan taşı yere işlemeniz imkansızdır. Bu taşı yana tarafa da atmamalısınız. Diyelim önceden seri ya da  çift açtınız. Yana taş düşmedenönce işlek olan taşları işlemelisiniz. Eğer işleme yapmayı düşünmüyorsanız yana düşeceğiniz taşın işlek olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

 

Oyunun Bitmesi:

Okey Oyunu, keyfinize göre 3, 5, 7, 9 ya da 11 el oynanabilir. Her el bitiminde oyuncuların ceza puanları toplanır. Her oyuncunun altına ceza puanı toplamları yazılır. Tüm eller tamamlandıktan sonra, ceza sayısal değeri en az olan oyuncu oyunu kazanmış kabul edilir.

 

El sonunda ceza hesabı:

Her oyuncunun el açtıktan sonra ıstakasındaarta  kalan taşların sayısal değerlerinin toplamı oyuncuya  ceza puanı olarak yazılır.

 

Yere hiç çift ya da seri per  indirmemiş olan oyuncular, ıstakasında kalan taşların sayılarına bakılmadan 202 puan ceza yerler.

 

Yere çift açmış ve bitememiş yani ıstakasındaki son kalan taşı yana atarak elini ) oyuncunun ceza puanı ikiyle çarpılarak yazılır.

 

Çift ya da seri açmış bir oyuncunun ıstakasında okey taşı kalmışsa aldığı cezanın üstüne 101 ceza puanı daha eklenir.

 

Oyuncu, Istakasındaki Son Kalan Taşı Yana Atarak Bitmişse;

 

   – Bu şekilde oyunu bitiren bir oyuncunun ceza puanlarından 101 puan düşülür. Oyun eşli olarak oynanıyorsa, biten oyuncunun eşinin, ıstakasındaki taşlara bakılmaksızınn cezası sıfır olarak kabul edilir.

 

   1- Bu oyuncu haricinde yere çift ya da seri açan hiç kimse bulunmuyorsa, rakiplere eklenecek ceza puanı 2 ile çarpılır. Buna kafa atmak da denir.

 

   2- Bu oyuncu, yere çift açmış ve bitmişse  rakiplere eklenecek ceza puanı 2 ile çarpılır.

    Bu biten oyuncunun cezalarından düşülmesi gereken 101 ceza puanı da 2 ile çarpılarak toplamda 202 puan düşülür.

 

   3- Bu oyuncu, yan tarafa okey atarak elini bitirmişse, yine rakiplere eklenecek ceza puanı 2 ile çarpılarak yazılır

    Bu oyuncunun cezalarından düşülmesi gereken 101 ceza puanı da da 2 ile çarpılır. Yani toplam cezasından 202 ceza puanı düşülür.

 

   Yukarıdaki 3 maddenin her biri yaşandıkça ceza 2 ye katlanır. Örneğin 1,2 ve 3. maddenin üçü de gerçekleşmişse işlem şöyle yapılır. 2 * 2 * 2 = 8   Rakiplerin almaları gerekn toplam ceza puanları 8 ile   çarpılır. 2. ve 3. madde  bir arada gerçekleşirse, elden btmiş oyuncunun cezalarından 202 + 202 olmak üzere toplam 404 puan düşülür. Rakipleri ise ceza puanlarının 2 * 2 = 4 katı ceza puanı yer.

 

 

Okey Oyna

 

Okey oynamanın en heyecan veren yanı şüphesiz yeni insanlarla tanışma fırsatı vermesidir. Sosyalleşme ağları ve bu ağlara katılım oranları her geçen gün reel ve sanal ortamda yükselmektedir. Sonuç olarak insanlarımız eğlenebilecekleri bir hobi yada uğraş edinmek istiyorlar. Bu hobilerden en bilineni ülkemiz de yaygın olarak oynanan okey oyunudur.

 

Okey Oyunu İçin Kaç Kişiye İhtiyaç Vardır?

Bu okey oyununu normal olarak oynayabilmek için toplamda siz dahil 4 kişiye ihtiyacınız vardır. Bu oyunda ki asıl amacınız taşlarınızı sıraları bir biçimde dizmek olacaktır. Sıralı olarak normal bir okey oyununda el per şeklinde açılır. Maksimum 11 el boyunca elinizi güzel açabilirseniz puan durumunda rakiplerinizden üstte olursunuz. Bu sayede oyunu kazanma ihtimaliniz artar. İstediğiniz okey türünü sitemizde oynayarak okey oynamanın hazzını doruklarına kadar yaşayabilirsiniz.

 


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

1 Yorum

  1. Eric

    15 Eylül 2021 at 04:52

    sundugunuz imkanlar için tesekkur ederiz

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: