İkili Okey Oyna

admin     21-10-21     ikili okey     İkili Okey Oyna     612 Defa Okundu

i̇kili okey oyna

content protection by dmca.com
Değerlendirmeniz için teşekkürler

İkili okey oyna seçenekleri de sunulan okey oynama sitelerinde iki kişilik okey oynama seçenekleri de mevcuttur. Dilediğiniz zaman iki kişilik bir masaya oturabilir ve iki kişi okey oynayabilirsiniz.

İnsanlar sıkıldıklarında olağan işlerinden başka bir şey ararlar ve yapacak bir şey bulamayınca zaman öldürmeye çalışırlar. Özellikle ikili okey oynamak zaman geçirmek için harika bir yoldur.

Okey uzun soluklu gruplar halinde oynanan bir oyun olduğu için oyunda sohbet özelliğinin olması birçok kişi için önemlidir. Bu nedenle tüm uygulamalar okey oynama ve sohbet etme işlevine sahiptir. Sohbet, masada dört kişi arasında birlikte yapılabilir veya istediğiniz zaman özel olarak sohbet edebilirsiniz. Bu özellik sayesinde eşler, eşleştirilmiş oyunlarda birbirlerinin elleri hakkında bilgi alabilirler.

İkili Okey

İkili okey oynayın bu sayede hemen okey oynamaya başlayın. Normal bir oyun sırasında, kazanmak elbette önemlidir, ancak uygulama üzerinden ikili okey oynarken daha da önemlidir. Bunun nedeni oyunun sonunda aldığınız puanlardır.

ikili okey oyna

ikili okey oyna,ikili okey,ikili okey siteleri

Abone olmadan oynayarak daha fazla puan kazanabilirsiniz ve her oyundan kazandığınız puanlar cüzdanınıza eklenir. İkili okey oynamak pratik ve eğlenceli olsa da her zaman uygun olmayabilir. Bu durumda yapmanız gereken üye olmadan okey oynayabileceğiniz siteleri seçmektir.

İkili Mobil Okey Oyna

İkili mobil okey oyna, telefonunuza veya cep telefonunuza kolayca indirebileceğiniz bu uygulamalar, istek ve beklentilerinizi yerine getirecek ve size harika bir oyun deneyimi sunacaktır. Ayrıca, oyun deneyimini arkadaşlarınızla birlikte paylaşabilir veya tek başınıza gidip sizin gibi diğer çevrimiçi sıradan oyuncularla oynayabilirsiniz. Okey mobilde karşılıklı oynama seçeneği ile dilediğiniz gibi oynama imkanına sahipsiniz. Tüm bunların en güzel yanlarından biri de oyuna arkadaşlarınızla birlikte girmek zorunda kalmamanız, sistem zaten sizin için oyuncuları buluyor.

Misafir Girişiyle İkili Okey Oynayın

Misafir girişiyle ikili okey oynayın herhangi bir şekilde üye olmanız gerekmeyen bu sitelerde misafir oyunlarını ikili okey oyna özelliğini kullanarak oynayabilirsiniz. Misafir olarak okey oynarken oyunun tüm özelliklerini aktif olarak kullanabilirsiniz.

Online olduğunuz her an siteye giriş yapabilir ve oynayabileceğiniz oyunları ister uyumlu oyunlarla isterseniz de bireysel olarak keyifle oynayabilirsiniz. Burada belirtmek gerekir ki sitelere üye olmanızda bir sakınca yoktur. Ücret ödemeden üye olmak kolaydır ve bu üyelik istenildiği zaman iptal edilebilir.

Canlı İkili Okey Oyna

Canlı ikili okey oyna, sanal okeye oranla göre birçok avantajlı olsa da dezavantajları da vardır. Her şey böyle değil mi? Her şeyin avantajları olsa da her zaman dezavantajları vardır.

Neyse ki, bu avantajlardan biri olan taşları ayırma konusunda endişelenmenize gerek olmayacak. Sistem bu işlemi sizin için otomatik olarak sağlar ve online ortam üzerinden sizin için taşların yerleştirilmesi ile ilgilenir. Ama tabi ki canlı ikili okey oyna oyunda taşları elinize koymak size kalmış.

İkili Okey Siteleri

İkili okey siteleri ile oynayın bu sayede siz nerede isterseniz o zaman okey oynayabilirsiniz. Okey oynamak için bir yere gitmesi gerekmeyen, bedava okey oynadığını iddia eden ikili okey siteleri artık tercih ediliyor.

Bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan canlı okey oynama imkânı sunan bu ikili oyun siteleri ile günün her saatinde erişebilir ve sizin gibi o anda ücretsiz olan kişilerle heyecanlı okey oyunları oynayabilirsiniz. Bu sitelerde iyi oynamak için insanların birbirini tanımasına gerek yok. Tanımadığınız kişilerle aynı masaya oturuyorsunuz ve iyi oynamaya başlıyorsunuz. Açık sohbetler ile yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Ayrıca okey oyunları sırasında sohbetini sevmediğiniz kişilerin mesaj atmasını engelleme şansınız da var.

İkili Okey Oyunlarının Dezavantajları

İkili okey oyununun dezavantajları nelerdir diye merak ediyorsanız yanıtlayalım. Ne yazık ki sanal bir platformdan gerçek oyun zevkini elde etmek zor. Oyunun tatlı gerginliğini, masayı kaplayan enerjiyi sanal bir platform üzerinden hissetmek biraz zor. O oyunun tatlı konuşmasından ve oyunun sonunda gösterilen elden bahsetmiyorum bile ama uygulama çok pratik. Taşları yerleştirirken ve dağıtırken sorun yaşamazsınız. Ve yukarıda belirtildiği gibi, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde oynayabilir ve arkadaşlarınızı oynamaya davet etmeden hızlı ve hızlı bir şekilde oynayabilirsiniz.

İkili Okey Nasıl Oynanır, Kuralları Nelerdir?

İkili okey nasıl oynanır? Dört kişi ile oynanan okey oyunu bireysel veya ikili olarak oynanabilmektedir. Oyuncuların partner bulması zor olabilir ancak ikili okey siteleri de okey oynama seçeneği sunuyor.

Açık oyunlara çift olarak katılabileceğiniz gibi kendiniz de ortak bir oyun açıp davetinizi kabul edecek kişi ile oynayabilirsiniz. Çift oyunlarının en önemli avantajı gelin ve damadın birbirleriyle sohbet edebilmesidir. Eşlerden birinin sohbetlerle açılması daha kolay olabilir. Çiftli oyunlarda, bir taraf açıldığında diğer tarafın ödül kazanması bir avantajdır.

İkili okey nasıl oynanır kuralları nelerdir? Okey, 4 ıstakalı, 105 taşlı ve dört kişilik bir masa oyunudur. Yeterli oyuncunun olmadığı durumlarda bu oyunu 2 veya 3 kişi ile oynayabilirsiniz. Oyunda kullanılan taşlar dört renk grubundan oluşmaktadır. Bu renkler her takımda farklı olabilir tamam. Her renk grubundan iki adet bulunmaktadır. 1’den 13’e kadar bir renk grubu sıralanır.

Parçaları karıştırarak oyuna başlarsınız; Kutudaki tüm taşları masaya dökerler. Tüm sayıların altta olduğundan emin olun. Taşları karıştırarak karıştırıyorsunuz. Daha sonra her oyuncu önüne beşer taş koyar. Dağıtıcı, zar atılarak veya sözlü olarak belirlenir. Dağıtıcı, zarları atarak oyuna karar verir. Açılan taş da bir “gösterge”dir. Aksi belirtilmedikçe, bu şekle sahip olan kişi, sırası geldiğinde o şekli göstererek puan verir.
Dağıtıcı ilk önce sağ tarafından her oyuncuya beşer taş dağıtır. İki tur taş dağıttıktan sonra sağındaki oyuncuya beş, diğer oyuncularaysa 4der taş verir. Taşları alan oyuncular, taşları ıstakalarına dizer. Oyuncuların amacı, taşları yan yana veya çiftler halinde yerleştirmektir.

ikili okey

ikili okey,ikili okey oyunu oyna,iki okey siteleri

Dağıtan kişinin sağındaki kişi, taşı oyunu başlatmak adına işe yaramaz bir taşını yere atıyor. Sağına yere atılan taş eline geçince yerdeki taşa bakar. Taş eline uymuyorsa yerdeki taş dizilişinden bir taş çıkarın. Yere işe yaramaz bir taş atın. Oyun, bir oyuncu elini açana kadar bu şekilde devam eder.

İkili Okey Oyununun Kuralları

İkili okey oyununun kuralları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızın bu kısmında sizlere okey oyununun kurallarından bahsedeceğiz. Taş dağıtıcısının sağındaki oyuncuya 15 taş verilirken diğerlerine 14 taş verilir. Hiç kimse daha az/daha fazla taş alamaz. Oyunda gizlice taş toplamak ve saklamak yasaktır.

Gösterge taşı oyunda geçerliyse, ilk oyuncu taş atmadan göstergesi olan bunu göstermelidir. “Bittim” diyerek elini açan oyuncu, tüm oyuncular elini görene kadar taşları yere atamaz. 13 rakamlı taştan önce yalnızca 1 rakamlı taş gelebilir. Göstergeyi gösteren kişi puan düşürebilir.

Çift yapmak isteyenler çiftten bitebilmesi için 7 çifte sahip olmalıdır. Elin açık olması durumunda, oyuncu okeyini boşa çıkartmalıdır. Böylece okeye biterek daha fazla puan düşürebilir.  Oyuncu, atılan bir taşı alabilir veya taş grubundan bir taş çıkarabilir. Bunu yapmadan elindeki taşı atarsa ​​ya da oyuncu bir taş düşürürse, taşı eksik olan oyuncu bittiği taktirde kaybeder.

İkili Okey Taktikleri
İkili okey taktikleri nelerdir? İyi bir oyuncu olmanın ilk şartı yerdeki taş trafiğini takip etmektir. Her taştan iki adet olduğu için ihtiyacınız olan taşların yere atılıp atılmadığını kontrol etmeye devam edin. Gerekli taşlar bittiğinde el değiştirebilir ve başka bir taş bekleyebilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorum Yok

 1. Anonim

  21 Ekim 2021 at 12:10

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 2. Anonim

  22 Ekim 2021 at 10:57

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 3. Anonim

  22 Ekim 2021 at 13:43

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla
 4. Anonim

  22 Ekim 2021 at 21:02

  Visitor Rating: 5 Stars

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


error: Kopyalamak Yasak (: