Eşli Okey Oyna

admin     24-08-21     Genel     Eşli Okey Oyna     517 Defa Okundu

 

Eşli okey oynamanın en heyecan veren yanı şüphesiz yeni insanlarla tanışma fırsatı vermesidir. Sosyalleşme ağları ve bu ağlara katılım oranları her geçen gün reel ve sanal ortamda yükselmektedir. Sonuç olarak insanlarımız eğlenebilecekleri bir hobi yada uğraş edinmek istiyorlar. Bu hobilerden en bilineni ülkemiz de yaygın olarak oynanan okey oyunudur.

Bir Türk icadı olan okey oyunu tek başına okey ve eşli olarak iki kola ayrılabilir.

eşli okey oyunu

eşli okey,eşli okey oyna,eşli okey nasıl oynanır

Eşli Okey Oyunu Nedir?

Bu eşli okey oyununu oynayabilmek için minimum 4 kişiye ihtiyaç duyulur. 2 kişi eş 2 kişi de rakip olunduğunda oyuna başlanabilir. Eşli okey oyununa başlamadan önce kişiler eşlerini seçerler. Ardından masaya karşılıklı olacak şekilde otururlar. Sitemiz üzerinden oynanan bu okey oyunu botlara karşı da eşli okey olarak oynayabilirsiniz. Fakat bu şekilde oynadığınızda puan kazanımı gerçekleşmeyecektir. Çünkü oyunu botlara karşı oynarsanız kazanan hiç kimse olmayacaktır.

 

Ama sohbet amacıyla açılan masada 2 farklı kişi eşli olarak kendi başlarına eşli okey oynayabilirler. Buradaki asıl amaç zaten oyun değil muhabbet etmektir. Bu yüzden sistemimiz bu tür durumlara izin vermektedir.

 

Okey oyunu icat edildikten sonra zamanla daha da gelişerek günümüze kadar ulaşmıştır. “eşli okey” ve “iki kişilik okey” gibi argümanlarla Google tarayıcılarından arama yapan kullanıcılar için sitemiz eşli okey oyunu ile hizmetinizdedir. Oyunu öğrenmek en az oynamak kadar basittir. Kısaca eşli okey oyna oyunu hakkında bilgi verecek olursak aşağıdaki başlıklarda oyunu sizlere anlatabiliriz.

eşli okey oyna

eşli okey oyunu oyna,online eşli okey

Eşli Okey Nasıl Oynanır?

Bu okey oyununu eşli olarak oynayabilmek için toplamda siz dahil 4 kişiye ihtiyacınız vardır. Bu oyunda ki asıl amacınız eşinizle birlikte rakip eşlerden daha önce taşları sıraları bir biçimde dizmek olacaktır. Sıralı olarak normal bir okey oyununda el per şeklinde açılır.

Eşli Okeyde Çifte Gitmek ve Renksiz Açmak

 

Okeyde çifte gidebilmek için azami miktarda her taşın çiftine sahip olmalısınız. Toplamda ortaya koyabileceğiniz 7 çift taşınızın olması gerekmektedir. 7 x 2 = 14 adet çift taşınız bulunması durumunda oyunu sitemizde oynuyorsanız Çifte git butonuna bir kere tıklamanız gerekmektedir.

Eşli Okey Renkli yada Renksiz Okey Nasıl Anlaşılır?

Eşli Okey oyununda masada belirlenen okey taşının rengine göre oyunun renksiz ya da renkli olduğu anlaşılır. Bu taşlar; siyah ve kırmızı taşlardır. Eğer ki belirlenen okey taşımız siyah ya da kırmızı ise oyun renkli oyun diye isimlendirilir. Eğer okey taşımız mavi ya da sarı olarak belirlenmiş ise oyun renksizdir. Renkli okey oynayıp oynamadığınızı bilmiyorsanız oyunun rengini  bu şekilde çok kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

 

Tabii ki online okey oynama sitelerinde masa ayarlarından oyunu renksiz olarak seçerseniz bu durumun artık bir önemi olmayacaktır. Yani okeyin rengi mavi ya da sarı olsa bile oyun renksiz olacaktır.

 

Renksiz okey oyunların da genellikle 2 puan düşülür. Fakat okey ile oyunu açmayı tercih ederseniz puan 4 olarak düşülecektir. Çift okeyle açtığımızı düşenilim. Bu durumda 1 oyundan totalde 8 puan düşülecektir. Renkli okey olarak oynanan oyunlarda ise bu durum 2 katı olarak devam eder. Yani normal açılırsa 4 puan düşülür. Eğer okeyle elinizi açarsanız 8 puan düşülür. eğer elinizi çift okeyle açarsanız totalde 16 puan düşülerek oyunu tek bir seferde de bitirebilirsiniz.

Eşli Okey Oyna Sitesi

Bir okey oyna sitesi olarak kullanıcılarımıza her zaman değer veriyoruz.  Bu verdiğimiz değerden ötürü özverili bir çalışmalar yapıyoruz. Eşli okey oynama sitesi olarak ayrıca düz okey oyunu hizmetimiz de bulunmaktadır. Düz yani normal okey oyununu sitemizde oynamanız bu hazzı bizimle birlikte yaşamanız bizler için son derece mutluluk vericidir.

 

Eşli Oturma Düzeni

Eşli okey oyununda oturma düzenini belirlemek için oyuncular kendi aralarında karar verebilirler. Ancak bir karar veremezlerse zar atarak oturma düzeni belirlenebilir. Büyük sayıyı atan ilk önce ve istediği köşeye oturur. Büyük sayıdan küçük sayıya doğru saat yönünün tersi şekilde oyuncular sırayla masaya oturur. Oyun tamamen sonlanmadan oyuncular oturma yerlerini kesinlikle değiştiremez.

 

Taşların Dağıtımı Ve Okeyin Belirlenmesi İşlemi

 

İlk partide, oyunun taşları şu şekilde dağıtılır. Puan/ceza cetvelini tutan oyuncunun sağında oturan oyuncu tarafından dağıtılır. Devam eden sonraki el de bir sağdaki oyuncu taşları dağıtır. İkinci Tek zar atılır. Sonra gelen zarın olduğu 7’li istifin alt kısmında bulunan taş açık şekilde bir sonraki istife eklenir. Daha sonra taşlar dağıtılır.

 

  1. bölgede kalan üç istifden taş dağıtan oyuncunun sol tarafındaki istifin en üstünde olan taşın bir üstü okey taşı olarak belirlenir. Üst tarafa sahte okey taşı gelmesi durumunda bir alttaki taş okey taşı olarak belirlenir. Bu şekilde okey belirlenmiş olur.

 

Daha sonra her oyuncuya 21 adet  taş verilir. Oyuna ilk başlaması oyuncuya ise yere düşmesi fazladan bir adet taş daha verilir. Bu fazla taşı alan oyuncu yerden taş çekmeden ilk eli oynar. Takımlar totlade 11 el üzerinden üç maç yapabilirler. Yapılan üç oyun içerisinde iki oyun kazanan takım galip sayılır.

 

Renkli ve Eşli Okey Nedir?

Eşli Okey oyununda bir masadaki belirlenen okey taşının rengine göre elin renkli ya da renksiz olduğu belirlenir. Bu renkli taşlar ise kırmızı ve siyah taş olanlardır.. Eğer belirlenen okey taşınız siyah ya da kırmızı ise oyun renkli okey olarak adlandırılır. Okey mavi ya da sarıysa oyun renksiz okey olarak adlandırılır.

 

Renkli okey oyununda oyunun renkli ya da renksiz olduğunu bu şekilde kolayca belirleyebilirsiniz. Ancak okeyi online oynuyorsanız masa ayarlarından da oyunun renksiz seçeneğini seçebilirsiniz. Bu sçeneği seçtiğinizde renkli renksiz olayınınn artık bir değeri kalmayacaktır. okeyin rengi ne olursa olsun oyun kayıtsız şartsız renksiz okey olarak oynanacaktır.

eşli okey nasıl oynanır

eşli okey nasıl oynanır,eşli okeyde nasıl bitilir

Türkiye’nin En Kapsamlı Okey Sitesi

Düz okey oynamak isteyenlerin bir numaralı tercihi Okeydeyim ile siz de canlı okey keyfi yapabilirsiniz. Okey oyuncuları ile bir yandan sohbet ederek, diğer yandan da oyun oynayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Okeydeyim üyeleri Türkiye’nin dört bir yanından siteye giriş yapmaktadır. Okeydeyim üyeleri bambaşka coğrafyalardan, seviyeden üyeler ile oyun oynama imkanına sahip olurlar. Siz de keyifle okey oynamak isterseniz, tercihinizi Türkiye’nin en çok tercih edilen okey sitesi Okeydeyim’den yana kullanabilirsiniz.

Gerçek Rakiplere Karşı Okey Oynamaya Başlayın

Bilgisayara karşı okey oynamaktan sıkıldınız mı? Sizi çok iyi anlıyoruz. Bilgisayara karşı okey oynamanın eğlenceli bir tarafı yoktur. Oysa gerçek rakipler ile keyifli bir şekilde okey oynayabilirsiniz. Gerçek rakiplerinizi Okeydeyim’de dilerseniz rastgele dilerseniz de istediğiniz şekilde seçebilirsiniz. Okey oynarken kendi seviyenize uygun pek çok müsait oyuncu bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Okeydeyim Türkiye’nin en çok tercih edilen okey platformlarından bir tanesi olduğundan Okeydeyim’de rakipten bol bir şey yok!

Kendi Seviyenize Uygun Rakip Seçerek Oynayın

Okey oynarken kendi seviyenize uygun oyuncular seçmeniz gerekir. Aksi halde sizden çok daha iyi ya da daha kötü seviyede olan insanlar ile oyun oynamak zevkli olmayacaktır. Rakip seçimi yaparken onların puanlarına bakarak karar verebilirsiniz. Oyuncu puanı size karşınızdaki insanın profesyonelliğine dair kesin bilgi verecektir. Hem de rakip istek özelliği ile özellikle oyun oynamak istediğiniz birisini görmeniz halinde ona istek gönderebilirsiniz. Karşı tarafın istek alma özelliği aktif ise, onunla oyun oynama şansını elde etmiş olursunuz.

Rakiplerinizden İstek Alın, Onlara İstek Gönderin

Başka insanların da size istek görme özelliğini aktif hale getirerek oyun oynayabilirsiniz. İstediğiniz istekleri kabul edebilir ya da reddebilirsiniz. Eğer kimseden istek almak istemezseniz, bu özelliği kapatabilirsiniz. Eğer başka insanlardan istek alma özelliğini kapatırsanız, başka insanlara istek gönderme özelliğini de kullanmazsanız. İki özellik birlikte çalışmaktadır.

Tamamen Güvenilir Okey Ortamı için Okeydeyim

Düz okey oynamak istemenize rağmen ortam güvenliğinden endişe mi ediyorsunuz? Endişe etmenize gerek yok. Çünkü Okeydeyim oynamak hiç bu kadar güvenli olmamıştı. Sitemizin başarılı ve dikkatli ekibi sitenin kurallarına aykırı davrana n kişileri anında tespit ederek gereken kişiler için gereken işlemleri yapmakta çekinmez. Buna ek olarak sitemizde şikayet etme özelliği bulunmaktadır. Olmaması gereken bir durumla karşılaşmanız halinde şikayet et özelliğini kullanabilirsiniz. Üyelerimiz için bu uygulamalar tamamen güvenli ortamı yaratır. Site kurallarına riayet etmeyen kişiler siteden kalıcı olarak uzaklaştırılır. Üyeler güvenli ortamda okey oynama keyfi yaparlar.

Topluluk Kurallarına Uygun Okey Oynamak için Doğru Adres

Okeydeyim’in en önem verdiği konuların başında topluluk kuralları gelmektedir. Topluluk kuralları sitenin güvenliğinin sağlanması için gereklidir. Topluluk kurallarının ihlal edilmesi halinde kişiler hakkında gerekli işlemler vakit kayıp etmeden yapılır. Sitede bir üye diğer üyeyi kesinlikle rahatsız edemez. Topluluk kurallarına uyan üyeler, huzurlu ortam ve eğleneli okey deneyimi için sizleri bekliyoruz. Siz değerli üyelerimize 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak hizmet vermekteyiz. Günün her saati uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Mobil ile Uyumlu Uygulama Sayesinde Kolay Okey Oynama Deneyimi

Mobil uygulama ile uyumlu okey deneyimi yaşayarak daha kolay oyun oynamak ister misiniz? Okeydeyim mobil uygulaması sayesinde artık okey oynamaya başlamak için web tarayıcısına bile ihtiyaç duymayacaksınız. Ne zaman nette okey oynamak isterseniz o zaman uygulamaya basın. Yalnızca bir iki saniye içinde Okeydeyim ana sayfası karşınızda olacak. Okeydeyim uygulamasını indirmek için ücret ödemeniz de gerekmiyor. Apple Store ya da Google Play mağazalarından sizin için uygun olana girin ve Okeydeyim yazıp uygulamayı indirin. Okeydeyim ile okey oynamak işte bu kadar kolay!

Türkiye’nin En Geniş Okey Platformu

Türkiye’nin en geniş okey platformunda okey oynamaya hazır olun. Okeydeyim’de farklı şehirlerden gelen insanlar okey keyfi için Okeydeyim’de buluşuyorlar. Okeydeyim sayesinde farklı coğrafyalardan insanlar ile okey oynama deneyimini elde edebilirsiniz. Okey oynamak hiç bu kadar zengin olmamıştı! Okey oynayan kişilerin sayısı çok fazla olduğu için Okeydeyim de insanlar kendilerine uygun rakip bulmakta zorlanmazlar. Herkes kendi için uygun bir rakip bularak oyun oynamaya başlayabilirler.

Kolay Profil Oluşturun, Anında Okey Keyfine Başlayın

Okeydeyim üzerinden profil oluşturmak kadar kolay bir şey yoktur. Okeydeyim profilinize dilerseniz fotoğraf ekleyebilirsiniz. Profilde hangi bilgilerinizin görüneceğine siz karar verirsiniz. Dilerseniz yalnızca kullanıcı adınızın göründüğü bir profil oluşturabilir dilerseniz de daha detaylı bir profile sahip olabilirsiniz. Profilinizde adınız, soyadınız, e mail adresiniz ve fotoğrafınız gibi bilgileriniz bulunabilir. Okey oyuncularının tümünün öncelikle profil oluşturması zorunludur.

Günün İstediğiniz Saatinde Okey Oynayabilirsiniz

Sabahın erken saatleri ya da gecenin ilerleyen vakitleri fark etmez. Günün istediğiniz zamanında okey oynayabileceğinizi biliyor muydunuz? Oldukça kalabalık olan Okeydeyim salonları, beklenmedik saatlerde bile dolup taşıyor. Bu özelliği ile zaman fark etmeden hemen okey oynamak isteyen kişiler tercihlerini Okeydeyim’den yana kullanıyorlar. Okeydeyim ile zaman sınırı olmadığı gibi yer sınırı da yok. İster tatilde olun, ister işte, ister evde nerede olursanız olun ücretsiz şekilde okey keyfi yapabilirsiniz.

Okey Oynamak için Para Ödemeyin

Okey oynamak için para ödemek zorunda değilsiniz. Okeydeyim sayesinde tamamen ücretsiz şekilde okey oynamaya hazır olun. Hem de günün her saati uygulamaya kolay bir şekilde giriş yaparak okey oynayabileceksiniz. Siteye üye olduktan sonra anında okey oynama keyfini başlatabilirsiniz. Hem bayan hem bay, hem genç hem yaşlı kullanıcılar okey oynamak için Okeydeyim’i tercih ediyorlar. Türkiye’nin en popüler masa oyunlarından olan okey, dijital ortamda da büyük bir keyifli oynanabiliyor. Günlük yaşantının koşuşturması içinde siz de para ödemeden stresinizden uzaklaşabilirsiniz.

Günlük Yaşantının Stresinden Kaçınmak için Okeydeyim ile Okey Oynayın

Günlük yaşantınız stresli mi? Bu stresten kaçınmak için kafanızı dağıtmaya mı ihtiyacınız var? Hiç merak etmeyin. Okeydeyim ile okey oynamaya başladığınız anda stresinizi unutacaksınız. En popüler masa oyunlarından biri olan okeyi oynayarak keyifli zaman geçireceğinizi iddia ediyoruz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan okey oynamaya başlamak için profil oluşturun yeterlidir. Daha sonra seviyenize uygun salon seçimi yapın ve okey oynamak için bekleyen masalardan bir tanesine giriş yapın. Gerisini Okeydeyim halleder! Dilerseniz farklı salona geçiş yaparak farklı seviyeleri de deneyerek oyun oynayabilirsiniz.

Hem Eğlenceli Hem de Öğretici Vakit Geçirmek için Okeydeyim

Zamanınızı eğlenceli geçirirken bir yandan faydalı aktiviteler ile meşgul olmak kadar önemlisi yoktur. Zaman dünyadaki en değerli şeylerden bir tanesidir ve zamanın nasıl kullanılması gerektiğini bilmek gerekir. Zamanı kaliteli değerlendirmek için en iyi seçeneklerden bir tanesi de okey oynamaktır. Çünkü okeydeyim genel salon üzerinden okey oynamaya başlamanız halinde bir yandan beyninizde farklı bölümler çalışacak, diğer yandan keyif alacak diğer yandan da sitenin sohbet etme özelliğini kullanarak sosyalleşeceksiniz. İnternet üzerinden oyun oynayarak sosyalleşmenin yeni yolu Okeydeyim ile kaliteli zaman geçirmenin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

 

Cepten okey oynamak için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Sıfır ücret ile Okeydeyim’e üye olarak okey oynamanın keyfini çıkarmaya hazır olun. Yeni nesil okey oynama hizmeti ile Türkiye’nin dört bir yanı ile okey oynayabileceksiniz. Artık okey oynamanın belli bir saati yok. Çünkü Okeydeyim oyuncularına 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet sunmaktadır. Gece ya da gündüz fark etmeksizin okey oynayabileceksiniz. Bay ve bayanların tercihi Okeydeyim ile keyifli vakit geçirmenin adresi sizleri bekliyor. Okeydeyim ile okey oynarken dakikaların nasıl geçtiğinin farkında bile olmayacaksınız.

Günlük Yaşantının Stresinden Uzaklaşmak için Adres Belli

Düz okey oynayarak günlük yaşantının stresinden uzaklaşmak ister misiniz? Cevabınız evetse doğru adrestesiniz. İş ya da okul hayatınız çok stresli olabilir. Bu stresi atmak için Okeydeyim size uygun ortamı sunar. Yaşamın getirdiği bütün sıkıntıları bir an olsun Okeydeyim ile unutmaya ne dersiniz? Haydi, siz de okeydeyime gelin, siz de dertlerinizden uzaklaşın.

Kendi Seviyenize Uygun İnsanlar ile Oyun Oynayın

Okeydeyim ile kendi seviyenize uygun bir masa bulabilirsiniz. Çok deneyimli bir okey oyuncusu musunuz? Okey oynamaya henüz mü başladınız? Okey oynamak için kendi seviyenizde insanlar bulmanız son derece önemlidir. Aksi halde oyundan keyif almanız mümkün olmayacaktır. Oyundan keyif alın diye, farklı seviyeden insanları bir araya topladık. Hangi seviyede iseniz buna uygun tercih yapın ve sizi bekleyen oyuncu dostlar ile birlikte eğlenceli bir okey deneyimini yaşayın.

Günün Hangi Saati Okey Oynamak İsterseniz Okeydeyim Var

Gündüz gece fark etmez. Okeydeyim Türkiye’nin en geniş okey platformu olduğu için insanlar Okeydeyim’e gelerek rahatlıkla okey oyuncusu bulabiliyorlar. Okeydeyim’e üye olan oyuncuların sayısı çok fazla olduğu için, mutlaka size uygun bir oyuncu vardır. 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunması ile Okeydeyim takdirleri üzerine topluyor.
Daha Akıcı bir eşli okey oynama Deneyimi için Mobil Uygulamayı İndirin
Nette okey oynamak yavaş olmak zorunda değil. İnternet üzerinden okey oynayan kişiler, oyunun yavaş olmasından şikayet etmektedirler. Oysa Okeydeyim ile böyle bir şikayetiniz olmayacak. Çünkü Okeydeyim oldukça seri bir şekilde okey oynamanızı sağlar. En hızlı okey oynama deneyimini yaşamak için mutlaka Okeydeyim mobil uygulamasını telefonunuza indirin. Telefon ve tabletlere indirilen uygulamaya sahip olmak için Google Play ya da Apple Store’u ziyaret edebilirsiniz. Uygulamayı indirmek ya da kullanmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Uygulama bütün işletim sistemi ile çalışan telefon ve tabletler için ücretsizdir.

Huzurlu Okey Oynama Ortamı

Okey oynayan oyuncuların salon kurallarına önem vermesine dikkat edilmektedir. Bütün oyuncuların huzurunun sağlanması adına, okey kuralları temel dayanaktır. Herhangi bir üye diğer üyeyi bir şekilde rahatsız ederse kişiler anında şikayet etme özelliğini kullanabilirler. Bu özellik sayesinde başarılı ekibimiz anında sorun çıkaran üyeyi tespit ederek o üyeyi kalıcı olarak siteden uzaklaştırmaktadır. Ayrıca site içinde gözetleme yapılmaktadır. Okey oyuncuları kimse tarafından rahatsız edilmeden okey oynamanın keyfini Okeydeyim’de bulurlar.
Okey Oynamaya Başlamak için Yalnızca Bir İki Dakika Ayırmanız Yeterlidir
Siz de diğer sabırsız üyeler gibi hemen okey oynamak mı istiyorsunuz? Sizi çok iyi anlıyoruz. Anında Okeydeyim üzerinden profil oluşturarak okey oynamaya başlayabilirsiniz. Profil oluşturmak için ad soyad bilginiz ile birlikte güncel kullandığınız e mail adresinizi vermeniz yeterli olur. Güncel e posta adresine üyeliğin tamamlanması için kod gönderilir. Bu kodu ilgili yere yazarak okey profilinizi tamamlayabilirsiniz. Profil oluşturmak için yazdığınız e posta adresi diğer üyeler ile paylaşılmayacaktır. Profil için verilen bilgilerin tamamı bizimle güvendedir.

Okey Oynarken Sohbet Keyfi Yapın

Hem oyun oynayıp hem de sosyalleşmek ister misiniz? Cevabınız evetse sizleri okeydeyim genel salona bekliyoruz. Salona girdikten sonra okey eşlerinizi seçebilir, seçtiğiniz oyun arkadaşlarınız ile samimi sohbetler yapabilirsiniz. Dileyen oyuncular sitenin bu özelliğini kullanmak istemiyorlarsa bu özelliği kapatabilirler. Ayrıca oyuncu engelleme gibi özellikler de bulunmaktadır. Zengin çeşitli özellikler sayesinde sitenin sohbet uygulamasından faydalanırken, sosyalleşmeniz mümkün olacak, kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Okeydeyim ile okey oynarken sosyalliğin keyfini çıkarmayı ihmal etmeyin!

Dilerseniz bu adresimizden Online Okey Oyna oyununu devam ettirebilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Kopyalamak Yasak (: